Fransa ve Almanya turizm sektörü tamamen kapadı mı?

Avrupa’da ikinci dalgası kontrolden çıkaran, Fransa’da Cuma gününden itibaren 1 Aralık’a kadar vatandaşlarını eve hapsetmeye başlayacak.

Almanya, enfeksiyonlardaki artışı durdurmaya yönelik yeni önlemler paketi çerçevesinde, Kasım ayı boyunca pazartesiden itibaren tüm bar ve restoranların yanı sıra eğlence ve kültür hizmetlerinin kapatılmasına karar verdi. Aynı şekilde, otel konaklamaları da yasaklanıyor.

Fransa hangi önlemleri aldı?

Fransız bilim konseyi, siyasi güçler ve Avrupalı ​​ortaklarla görüştükten sonra bu yeni hapsi uygulamaya karar verdi. Fransa’da COVID-19 kaynaklı toplam ölüm sayısı 35.785’tir.

Virüsün gelişimine bağlı olarak barlar, restoranlar ve mağazalar kapalı kalacak, ancak on beş gün içinde bu önlem, Noel alışverişinin damgasını vurduğu bir dönemde bazı dükkanların yeniden açılmasının mümkün olup olmadığını görmek için yeniden değerlendirilecek.

Almanya’da neler kısıtlandı?

Fransa’nın yaptığı gibi, barları ve restoranları kapatacak olan Almanya’da Başbakan Angela Merkel, 2 Kasım’dan itibaren ülkenin konukseverlik ve eğlence endüstrisinin kapanması anlamına gelen bir karar almak üzere.

Spor salonları, kumarhaneler, bahis salonları, sinemalar, tiyatrolar ve konser salonları gibi eğlence alanındakiler başta olmak üzere farklı işletmelerin kapatılmasına ek olarak, aile seyahatleri de dahil olmak üzere gerekli olmayan tüm seyahatlerden kaçınılmasını tavsiye ediliyor.

Viroloji Robert Koch Enstitüsü (RKI), Çarşamba günü Almanya’da kaydedilen en yüksek sayı olan 14.964 yeni koronavirüs enfeksiyonu bildirdi.

Bir yanıt yazın