FRANSA VE İTALYA’NIN YÜKSELİŞİ DİKKAT ÇEKİYOR

ETC Raporu

2022 yazı (Mayıs-Ağustos) için tatilci tercihlerini açıklayan Avrupa Seyahat Komisyonu ETC, Uzun Mesafe Seyahat Barometresinde kaynak pazarlardan Avrupa’ya denizaşırı seyahat artışı olduğunu vurguladı. Ancak, pandemi öncesi seviyelerin altında kalındı. Fransa Ve İtalya’nın yükselişi dikkat çekiyor

Pazarlardan talep

Uzun Mesafe Seyahat Barometresi, Brezilya, Çin, Kanada, Japonya, Rusya ve ABD’den gelenlerin kısa vadeli seyahat eğilimlerini açıklıyor.

Avrupa içinde seyahat etmek için tercih edilen destinasyonlar arasında ilk sırayı % 43 ile Portekiz alırken, onu % 37 ile İtalya, % 34 le Fransa, % 26 ile İspanya izledi. Türkiye ise İsveç, Norveç, Danimarka, Finlandiya, İrlanda ve Monako’nun yer aldığı % 5’lik dilimde yer aldı.

Brezilya pazarında Fransa %55, İtalya %29 ve Almanya %28 ilk sıralarda yer aldı. ABD pazarında Fransa %34, İtalya %28, Almanya %24 ve Birleşik Krallık %21 ve İspanya %15 ilk sıralarda.

Rusya’da Türkiye önde

Rusya pazarında Türkiye %24 ile başı çekerken, onu İtalya %15, G.Kıbrıs %14, Almanya %12 Yunanistan %11, İspanya & Avusturya %10, Bulgaristan 9%, Finlandiya ve Fransa %8 ve Sırbistan & Karadağ %7 izledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.