FRANSA’NIN “YENİDEN FETİH” PLANI

İstişareleri hızlandı

Fransa, pandeminin sert vurduğu bir sektör olan turizmi yeniden fethetme ve yatırım yapma planını detaylandırıyor. KOBİ’lerden sorumlu Bakan Delegesi Alain Griset ve Turizmden Sorumlu Devlet Bakanı Jean-Baptiste Lemoyne, sektördeki ve topluluklardaki profesyonellerle istişareleri hızlandırdı.

Destination France planı

Destination France planının turizm sektörünün toparlanması ve dönüşümü için 10 yıllık bir plan belirlendi. Planda amaç: Fransa’nın dünyanın önde gelen turizm destinasyonu olarak yerini sürdürülebilir bir şekilde pekiştirmek ve turist geliri açısından lider konumunu yeniden kazanmak olarak özetlendi.

Planın yönelimleri

Bu 10 yıllık plan; Mesleklerin çekiciliğini daha iyi eğitim ve güçlendirme ile desteklemek. Mirası teşvik etmek, yatırım yoluyla sunumu yükseltmek, dijitalleşmeyi ve inovasyonu teşvik etmek, otel arzını sürdürülebilir kalkınma ve hizmet zenginleştirmesi iile sürdürülebilir kılmak, ortak çalışmayı entegre etmek için kuruluşların sınıflandırması modernize etmek başlıklarıyla özetleniyor.

Şirketler destek istiyor

İstişarelere katılan profesyoneller, özellikle bu planın, Devlet (PGE) tarafından garanti edilen kredilerin geri ödenmesini şu anda dört yıla kıyasla 10 ila 12 yıl arasında olmasını istiyor.
Ekonomi Bakanı, geri ödemesi Mart 2022’de başlayacak olan kredilerin herhangi bir sistematik yayılması veya terk edilmesi önlemine kapıyı kapatmıştı. Ancak, geri ödeyemeyen hiçbir şirketin, vaka bazında bir incelemeyle, kapatılmayacağına sözler verildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.