FTI Grup, Türkiye’deki PCR testlerinin sonucunu açıkladı: 60 binde 202 vakıa tespit edildi

Alman turistler, Türkiye’de Koronada nasıl belirti gösterdi?

Türkiye kıyı bölgelerine yönelik seyahat uyarısının yaklaşık kaldırılmasından sonra; Antalya, İzmir, Aydın ve Muğla’ya 60 binden fazla turist gönderen FTI Grup, Ağustos ayı başından bu yana, tespit edilen Covid vakası sayısını açıkladı.

Hastaneye kaldırılan oldu mu?


FTI’ye göre, tüm dönem boyunca, 202 tatilcinin Covid testi pozitif çıktı. Ancak, hastaların tümü semptomsuz veya hafif şekilde geçirdiler. Bu nedenle hiçbirinin hastaneye kaldırılmasına gerek kalmadı.

Kaç yolcuda pozitif vakası tespit edildi?

Grup’tan yapılan açıklamada, Ağustos’tan itibaren, Antalya ve Ege’de Aydın, İzmir ve Muğla illerine yapılan geziden 60 gün sonra yaklaşık 60.000 Alman misafir; en iyi hijyenik konseptlerde en iyi otellerde konakladı. 4 Ağustos 2020’den bu yana 60.000 FTI misafirinden, Korona zamanında % 0,3’lük bir kısmının testi, yani 202 kişi, pozitif çıktı.

FTI: Özenli davranıyoruz

FTI GROUP Türkiye Destinasyon Direktörü Hicabi Ayhan: “Konuklarımız, en az 50 odası karantina için ayrılmış olan, genellikle halihazırda kaldıkları otellerde karantina süreçlerini geçiriyorlar. Bu süreçte bir ebeveyn veya büyükanne/büyükbabaları onlarla birlikte ücretsiz olarak kalabiliyor. Tüm konuklarımızdan beklenmedik maliyetler konusunda endişelenmemelerini istiyoruz. Ortak otellerimizle birlikte, bu tür durumlarda konuklarımızın yanında olmayı bir görev olarak görüyoruz” dedi.

Kapsamlı hijyen konseptleri ve geniş alanlar

FTI Group ve ortak otellerindeki kapsamlı hijyen önlemleri; restoranlar, havuzlar ve plajlar başta olmak üzere otel alanlarındaki ferah ve geniş tasarım, sosyal mesafenin sağlanmasını, önlemlere uyulmasını ve böylece konukların güvenliğinin en iyi şekilde sağlanmasını mümkün kılıyor.

Otellerdeki hijyen önlemlerine ek olarak, Covid-19 tedbirleri konusunda eğitim alan personeller tarafından yürütülen havalaanı karşılaması, transferler ve turlar gibi süreçler de, her bir seferde dezenfekte edilen araçlarla, Covid-19 kurallarına azami ölçüde dikkat edilerek gerçekleştiriliyor.

Hicabi Ayhan, FTI GROUP ve ortak otellerinin avantajlarına yönelik olarak: “Yüksek hizmet kalitemiz, on yıllara uzanan deneyimimiz, çalışanlarımızın yeni hijyen ve temizlik koşullarına hızlı bir şekilde adapte olması ve otellerimizin önlemlerin uygulanmasını sağlayan uygun koşulları konuklarımızla pandemi döneminde de en iyi şekilde ilgilenmemizi sağladı” dedi.

Bir yanıt yazın