GENÇLER YUNANİSTAN DEDİ

ABTA tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, İngiliz genç gezginlerin 2024’te ziyaret etmek istedikleri 10 ülke arasında Türkiye 7’inci, Yunanistan ilk sırada. İspanya da 4. sırada.

İngiltere’de 2024 eğilimleri

İngiliz seyahat acentaları ve tur operatörleri ticaret birliği ABTA tarafından yayınlanan bir araştırmaya göre, genç gezginlerin 2024’te ziyaret etmek istedikleri 10 ülke arasında Türkiye 7’inci. Yunanistan’ın ilk sırada olduğu listede Fransa 2’inci ve İspanya da 4’üncü.

T kuşağı olarak da bilinen 18-24 yaş arası gençlerin gitmek istediği ülkeler listesinde ilk tercihler arasında ​​İtalya, ABD ve Almanya da var.

Seyahat eğilimi

2.000 kişilik bir örneklem üzerinde gerçekleştirilen “2024 İçin Dört Trend” araştırmasına göre, T Kuşağı gençlerinin yüzde 72’si önümüzdeki 12 ay içinde yurt dışına seyahat etmeyi planlıyor; bu oran diğer yaş gruplarına göre daha fazla. Aynı zamanda T kuşağı diğer yaş gruplarına göre daha uzun tatiller yapıyor.

18-24 yaş grubundakilerin önümüzdeki 12 ay içinde macera tatiline çıkma olasılıkları ortalama gezgine göre neredeyse üç kat daha fazla; kampa gitme, büyük bir spor etkinliğine gitme, tren tatiline çıkma olasılıkları da iki kat daha fazla.


T kuşağı ve genel nüfus tercihleri sıralaması