GOLF TURİZMİNDE İSPANYA VERİLERİ

İspanya’da Golf turizmi

IE Üniversitesi, İspanya Kraliyet Golf Federasyonu ve İspanyol Golf Sahaları Birliği ile işbirliği içinde yürütülen çalışmaya göre; İspanya’ya yılda 1,2 milyon golf turisti ağılıyor. Golt turizminin destinasyonun mevsimsellikten kurtulması için katkıda bulunmaya devam ettiği vurgulandı. Ülke bu alanda 11 milyar Avro’dan fazla gelir bırakıyor.

Golf harcaması

İspanya Kraliyet Golf Federasyonu (RFEG) ve İspanyol Golf Sahaları Birliği (AECG) iş birliğiyle yürütülen çalışma, turistlerin golf sektörüne yılda 4.6 milyar Avro harcama etkisi var. Bu doğrudan harcama dolaylı ve uyarılmış gelirlerle ekonomi üzerinde toplam 11,18 milyar Avro Katkı yapıyor.

Yüksek gelirli turistler

İspanya’da ortalama seyahat edenlerin sadece %9’u kendini yüksek gelirli olarak tanımlarken, golf tutkunu turistlerde bu oran %27. Yüksek ve orta-yüksek gelirli turizm, İspanya’daki golf turizminin %63’ünü ve ortalama turizmin sadece %36’sını temsil ediyor. Golf gezginlerinin ortalama kalış süresi İspanya ortalamasından 5 gün daha fazla. Ortalama 7,4 geceye kıyasla 11,9 gece.


Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.