HARTMANN DER TOURİSTİK’TEN AYRILACAK

REWE Group

REWE Group’un turizm yan kuruluşu DER Touristik’in CEO’su Sören Hartmann yıl sonunda DER Touristik’ten ayrılacak.REWE Group, 31 Aralık’ta Sören Hartmann’ın yönetim kurulundan ayrılacağını ve Alman büyük mağaza devi DER Touristik’in CEO’luğu görevinden ayrılacağını duyurdu.

Lionel Souque

Lionel Souque, DER Touristik Group’un Almanya ve yurtdışındaki yapıları ve yönetim ekibinin organik işleyişine dayanarak, seyahat bölümünün başındaki yetkinlikleri ondan devralacak.

Yönetici pozisyonlarından ayrılacak olsa da Hartmann, DER Touristik Vakfı’nın danışmanı ve başkanı olarak şirkete bağlı kalacak.

Hartmann şirkete 2010 yılında TUI Group’tan katıldı. Başlangıçta tur paketlerinin yönetimini üstlendi. Mayıs 2014’te Alman grubun Kuoni Group’u satın almasıyla Avrupa’da güçlü bir genişleme yaşadığı yıllar olan DER Touristik’in tüm sorumluluğunu üstlendi. 2017 yılında REWE Grubu’nun yönetim kuruluna katıldı.

DER Touristik kimdir?

Merkezi Köln’de (Almanya) bulunan DER Touristik, 130’dan fazla şirket tarafından entegre edilmiş ve 16 Avrupa ülkesinde 9.400 kişiye istihdam sağlayan Avrupa’nın ana seyahat gruplarından biri. Grup tur operatörleri DERTOUR, Jahn Reisen, ITS, Meiers Weltreisen, Travelix, Kuoni, Helvetic Tours, ITS Coop Travel, Billa Reisen, Koning Aap, Apollo, Exim Tours ve Fischer, 2.300’den fazla seyahat acentesi; Sentido, Aldiana, Calimera ve Cooee otel markaları; yanı sıra çevrimiçi seyahat portalı Prijsvrij Vakanties. Tüm bunlara ek olarak 29 ülkede 74’ten fazla kabul ofisi bulunmakta.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.