Türkiye otelleri doluluk oranları

İşletme belgeli tesislerin doluluk oranı, %

Tem.25Tem.262025 yılı2026 yılı
5 Yıldızlı86,2587,9352,9250,84
4 Yıldızlı71,2472,6847,2445,08
3 Yıldızlı55,8657,7437,5437,70
2 Yıldızlı49,7951,5835,3735,33
1 Yıldızlı47,5750,6334,1234,48
Motel37,1337,8116,2025,90
Motel 1.SINIF42,4430,6015,6414,56
Tatil Köyü 195,7697,6346,4444,72
Tatil Köyü 285,3391,0035,6635,30
Termal 5* Otel42,7050,1436,0740,17
Termal 4* Otel52,0156,8738,0441,07
Termal 3* Otel41,4839,3731,1438,07
Termal 2* Otel63,0068,1759,1751,41
Termal 1* Otel31,7023,6821,8219,94
Termal Tatil Köyü30,2450,4929,5934,73
Termal Müs Apart32,9547,2430,9139,04
Pansiyon42,3547,9731,5931,95
Kamping35,3734,8418,2817,40
Apart Otel47,4752,8834,3137,12
Müstakil Apart49,0656,3837,4937,43
Özel Tesis54,9758,5442,7744,23
Golf Tesisi129,17105,1583,5377,56
Turizm Kompleksi132,3994,9671,3055,69
Butik Otel50,7655,4938,5438,96
B Tipi Tatil Sitesi67,6145,1439,6432,34
Butik Tatil Villası39,520,0224,314,02
Dağ Evi36,0844,5324,9022,60
Çiftlik Evi / Köy Evi24,4736,8924,9928,79
Yayla Evi32,9320,3026,9417,14
Kırsal Turizm Tesisi33,5626,1724,0919,78
Termal Turizm Tesisi51,9241,7745,3833,31
Butik Termal Otel31,8244,2417,0121,11
Motel-Basit46,0752,2518,9422,05
Kamping-Basit49,3335,5529,8919,85
Otel-Basit55,2255,8935,5632,53
Pansiyon-Basit42,8845,5930,1728,97
Apart-Basit53,5556,4935,1033,73
Dağ Evi-Basit0,2210,515,817,81
Tatilköyü-Basit66,2362,4830,9421,74
GENEL TOPLAM66,0467,9643,8641,24

Kaynak: KTB, Turizmdatabank

Doluluk oranı:Bir otel,ilçe veya şehirde kullanıma sunulan yatak kapasitesinin ay boyunca ne ölçüde kullanıldığını gösteren değişkendir.

UZUN SERİLER:
Detaylı bşlgiler ve Uzun zamanlı seriler 1970-2025 yılını kapsamaktadır. ÖNCELİKLİ Üyelere açıktır.

İnfo@turizmdatabank adresine talep gönderiniz.