İllere göre yatak sayısı

İllere göre İşletme belgeli Yatak Sayısı, (2021, Nisan)

İB YatakBB YatakYB YatakToplam
Antalya462.085136.62648.556647.267
İstanbul129.26682.17017.339228.775
Muğla109.28664.86118.136192.283
İzmir40.75510.3487.08758.190
Aydın29.16712.0538.13349.353
Mersin8.82026.56010.92146.301
Balıkesir11.13529.9731.60742.715
Ankara28.9124.6702.14335.725
Bursa12.95611.1995.41029.565
Nevşehir11.87013.7322.26127.863
Çanakkale7.24315.83487223.949
Afyonkarahisar7.78113.4532.11823.352
Hatay5.2028.5613.17216.935
Kocaeli8.5156.55127015.336
Trabzon8.6542.5814.08515.320
Konya6.9686.49373814.199
Adana7.2673.5821.11611.965
Gaziantep8.5571.0741.66311.294
Yalova2.7906.3261.36410.480
Bolu4.2943.9882.04410.326
Sakarya4.7293.2632.28410.276
Erzurum2.8545.2942.09610.244
Edirne2.2395.9721.5109.721
Denizli7.0458061.3309.181
Manisa3.2934.6836788.654
Kayseri4.1902.7281.1968.114
Şanlıurfa2.3264.4027047.432
Eskişehir4.7552.0356387.428
Mardin2.5373.1201.7447.401
Van2.2564.4576747.387
Diyarbakır4.8501.0766826.608
Tekirdağ3.3972.5764466.419
Bartın8865.184206.090
Kastamonu1.7603.7285666.054
Artvin1.1963.6571.1696.022
Kütahya1.1694.0796095.857
Sivas1.3524.418505.820
Samsun4.0618627065.629
Kahramanmaraş3.9449855445.473
Düzce1.4413.7372945.472
Ordu3.3981.2447455.387
Rize2.0302.5975625.189
Kars2.8631.3167564.935
Isparta2.3582.236204.614
Karabük1.2942.4838324.609
Tokat1.6332.6092284.470
Sinop6183.673854.376
Giresun1.9121.9244924.328
Yozgat1.4622.0278204.309
Malatya2.4471.81804.265
Adıyaman1.6841.4555843.723
Zonguldak1.7661.4404243.630
Amasya1.4592.070403.569
Kırklareli1.1811.3071.0393.527
Elazığ2.1168982263.240
Ağrı2.0836634423.188
Çorum9941.92302.917
Aksaray1.6501.0861642.900
Burdur1.1961.575962.867
Niğde7312.13302.864
Erzincan1.1701.54302.713
Muş1.2479652822.494
Batman1.1859932602.438
Bitlis8671.203902.160
Şırnak1.29664901.945
Osmaniye5237025921.817
Çankırı6238231971.643
Uşak1.1004331001.633
Kırşehir98958301.572
Bilecik655791221.468
Hakkari3967372301.363
Ardahan63454801.182
Gümüşhane526554681.148
Karaman8242021011.127
Iğdır27082901.099
Kırıkkale2946201301.044
Siirt3745700944
Bayburt271122384777
Bingöl3742400614
Kilis864460532
Tunceli32214114450
Toplam1.020.704577.741167.1001.765.545

Kaynak: KTB, Turizmdatabank derlemesi
İB: İşletme belgeli / BB: Belediye belgeli/ YB:Yatırım belgeli