İngilizler için Kanarya Adaları ucuzladı mı?

Kanarya’nın fırsatı fiyatlara yansımıyor mu?

Kanarya Adaları, bağlı bulunduğu İspanya’nın aksine ve rakip kış destinasyonlarının neredeyse kapalı olmasına rağmen, seyahat kısıtlamalarını aşmış olmasının avantajını kış paket tur fiyatlarında göremiyor.  

İngiltere’den Kanarya Adaları’na olan paket fiyatları geçen yılın aynı dönemine göre %33 dolayında düştüğü belirtiliyor. Fuerteventura fiyatları İngiliz tüketiciler için % 33, Gran Canaria da % 14 daha ucuz.

Talep var ama turist sayısı neden artmıyor?v

TravelSupermarket tarafondan 13-27 Ekim tarihleri ​​arasında toplanan verilerde göre Tenerife’ye olan paketler%  27, Lanzarote’ye yedi gecelik paket ise geçen yılki fiyatlara göre % 24 düştü.

TravelSupermarket analisti Emma Coulthurst, İngiliz sektör kuruluşu TravelMole’a yaptığı açıklamada, “Adaların karantina listesinden çıktığı geçen haftaki duyuruya paralel olarak, Kanarya Adaları’na tatiller için talebin önemli ölçüde artmasına rağmen, tatilci sayısının Covid öncesi olanın yarısı dolayında.

Fiyat düşüşleri her pazarda yaşanıyor mu?

Analize göre, piyasadaki büyük rekabet ve müşteri çekme arzusu, şu anda kişi başı 150 Pound’dan (166,14 Euro) Birleşik Krallık’tan Tenerife’ye yedi gecelik bir paket bulabileceğini gösteriyor.

Öte yandan İngilizler için seyahat edebileceği destinasyonların çoğunda, paket fiyatlarının düştüğü gözleniyor. Bu düşüşler; Yunanistan Girit’de % 15, G.Kıbrıs’ta % 28 olarak yaşandı.

Diğer yandan geçen hafta karantina listesinden de çıkarılan Maldivler, paketlerde ortalama % 5 artışla geçen yıla benzer fiyatlarda kaldı.

Bunun nedeni, müşterin bu koşullara göre ödeme yapmaya istekli olduğu ve turizmcilerin burada fiyatları düşürmek zorunda kalmadıkları şeklinde açıklanıyor.

G.Kıbrıs da karantina listesinde

G.Kıbrıs’tan dönen yolcular, hükümetin seyahat koridorunda yapılan son değişikliklerin ardından 2 karantinaya alınacaklar.

Ulaştırma Bakanı Grant Shapps duyurusunda, seyahat koridoruna herhangi bir varış noktası eklenmediğini söyledi.

G.Kıbrıs bir süredir hükümetin güvenli listesinde yer alırken, Kıbrıslı yetkililerin gelenlerin negatif bir Covid testi yaptırmasını şart koşmasının ardından İngiltere’den gelen turizm yaz boyunca durdu

Yine de ABTA, Kıbrıs’ın kaldırılmasının sektör için bir başka darbe olduğunu söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.