İNGİLİZLER İSPANYA’YA SEYAHAT EDEBİLİR Mİ?

Virüsün Hint varyantı, güven içinde yeni bir iniş ve çıkışlardan sorumludur ve seyahatin yeniden başlatılmasını kontrol altına alır.

Geçtiğimiz Cuma günü Fitur’da Başkan Pedro Sánchez, bu pazartesi’den itibaren AB üyesi olmayan ülkelerden İngiltere gibi epidemiyolojik durumu iyi olan gezginlerin herhangi bir kısıtlama olmaksızın İspanya’ya gidebileceklerini duyurdu .

Diğer bir deyişle, İspanyol tarafında, bu pazartesi gününden itibaren , bağışıklığı yüksek ve epidemiyolojik durumu iyi olan bir ülke olduğu için İngiliz gezginlere yönelik tüm kısıtlamalar kaldırılacak .

Bununla birlikte, aynı Pazar gününden itibaren Almanya , İngiltere’den gelen yolculara yeniden kapatma ve karantina uygularken FransaAvrupa Birliği’nin yeşil listesinde bunlara yönelik tüm kısıtlamaların ortadan kalkmamasını öneriyor.

Hiçbir şey çok net değil, en azından gelecek için, ancak simetrik olmayan yeniden açılmanın karmaşık gerçekliğine, şimdi Birleşik Krallık’ta 3.400’den fazla vakanın tespit edildiği Hint varyantının korkusu eklendi.

İspanya – Birleşik Krallıkta net olmak,?

Pazartesi, 24 Mayıs den, sınırları, güvenli veren ülkeler listesine geçmek İngiltere’den seyahat, açılan edilecek ve mümkün olacak yolcuları ülkemize sıhhi kontroller olmadan girmek “. Başka bir deyişle, ne PCR ne de aşı kanıtı.

Cumhurbaşkanı Cuma günü yaptığı açıklamada, İspanya’da açıkladığımız gibi, “İspanya, İngilizleri sıhhi şartlar olmadan kabul etmekten mutluluk duyuyor,” dedi, aşılı kişilerin 7 Haziran’dan itibaren herhangi bir ülkeden girmesine izin veriyor.

Bununla birlikte, İngiltere tarafından İspanya kehribar listesinde kalmaya devam ediyor , bu da o ülkeden İspanya’ya gelme riski taşıyan yolcuların dönüşlerinde şunları yapması gerektiği anlamına geliyor:

Evde 10 gün kendini hapsetme

Dönmeden önce negatif bir test

Birleşik Krallık’ta ikinci ve sekizinci günde iki PCR

İngilizler İspanya’ya seyahat edebilir mi?

Yapabilirler, ancak Hükümetleri buna karşı tavsiyede bulunup onlardan böyle yapmamalarını istese de yasak değildirler. Eğer yaparlarsa, önceden açıklanan şartlara uymak zorundadırlar, ancak yine de bunu yapabilirler.

Hem Kanarya Adaları hem de Balear Adaları , epidemiyolojik ve / veya aşılama rakamları iyiyse , diğer turistik bölgeler gibi adaların da farklı bir düşünceye sahip olmalarını istemektedir. Ve İspanyol Hükümeti bunu İngilizlerle konuşuyor olsa da, şu anda Londra’da alınmış bir karar yok.

Dışişleri Bakanlığı’nın Kanarya Adaları’nı riskli bir yer olarak görmemesi ilk adım olabilir, ancak trafik ışığı ile Yabancı tavsiyelerinin bir arada olacağına dair de bir işaret yok .

Fransa – Birleşik Krallık

Fransa, Birleşik Krallık’ın , sınırlar yeniden açıldığında herhangi bir seyahat kısıtlamasının olmayacağı Avrupa Birliği (AB) dışındaki ülkelerin “yeşil listesinden” çıkarılma olasılığını ve Hindistan’ın oradaki uzantısı nedeniyle bunu düşünüyor. değişken.

Fransa Dışişleri Bakanı Jean-Yves Le Drian, Birleşik Krallık’ın Avrupa kırmızı listesine seyahat eden ülkeler listesinde yer alabileceğini açıkça söylemedi , ancak İngilizlerin, aşılanmış olanlar bile, “ara tedavi” alabileceğini ve tüm AB ülkeleri, ancak o zaman her biri kendi kısıtlamalarını uygulayabilir veya koymayabilir.

Diğer bir deyişle, Avrupa Birliği genelinde Birleşik Krallık’tan gelen yolcular için tek tip kısıtlamalar olabilir. Aksi takdirde, her ülke bunları koymaya karar verebilir ya da etmeyebilir ve Fransa ve Almanya gibi bir başkasının ne yapmak istediği zaten açıktır.

Birlik tarafından Birleşik Krallık ile olası istisnalar , virüsün Hint varyantından duyulan korkudan kaynaklanmaktadır .

Şu anda, Fransa’ya girmek için , İngilizlerin kalkıştan 72 saat önce yapılmış negatif bir Covid-19 PCR sunması gerekiyor. Ayrıca, Fransa’ya geldiklerinde yedi gün boyunca izole edilmeleri ve ardından başka bir PCR’ye tabi tutulmaları gerekir. Bunlar bugün Fransa’nın talepleri .

Ve Fransa, İngiliz trafik ışıklarında da kehribar renginde olduğu için , Fransa’ya seyahat eden İngilizler, yukarıda açıklanan İngiliz trafik ışığı gerekliliklerine göre, Birleşik Krallık’a döndüklerinde 10 günlük bir karantinaya tabi tutulmalıdır.

Almanya – Birleşik Krallık

Almanya, Hint varyantı vakalarındaki artışa tepki gösteren ilk ülke oldu ve bu Pazar günü itibariyle İngilizler için kısıtlamaları kaldırdı ve pratik olarak sınırlarını kapattı .

Yalnızca Alman vatandaşlarına ve Almanya’da ikamet edenlere ülkeye giriş yasağına bir istisna sağlar. Uçağa binerken veya tren veya otobüsle seyahat ediyorlarsa sınırda göstermeleri gereken PCR testleri negatif olsa bile, her ikisi de iki haftalık karantina tutmak zorunda kalacak.

Öneri, Almanya’daki bulaşıcı hastalıkların kontrolünden sorumlu Robert Koch Enstitüsü’nden geliyor ve Birleşik Krallık’ı Robert Koch sınıflandırmasındaki en tehlikeli olan “virüs varyantı alanı” bölümüne dahil ediyor . Şimdiye kadar bu kategori Asya, Afrika ve Güney Amerika’da 11 ülkeye uygulandı.

Şu anda Avrupa Birliği’nde ve tahmin edilebileceği gibi gelecekte sıfır koordinasyon .

Belirsizliğin bittiğine inanan yanlıştır. İlerleme kaydetmemize rağmen tehditlerin hala orada olduğu açıktır . Ve yine, turizmin yeniden canlandırılması ile sadece turistlerin değil, aynı zamanda destinasyonların sakinlerinin de güvenliğini sağlamak arasında bir denge ihtiyacı olduğu ortadadır.

Kanarya Adaları ve Balear Adaları, Hint varyantının ilerleyişini yakından gözlemlemelidir , çünkü İngiliz trafik ışıklarında yeşil olmak, ayrı ayrı ele alınmak ve güvenli hava koridorları açmak için defalarca ve iyi bir sebeple sorulduktan sonra, olasılık Tüm bunların Birleşik Krallık’taki Hint suşu vakalarındaki artışla çakıştığı açıktır ve bu, o ülkedeki aşılama kampanyasının başarısına rağmen.

Almanya şimdiden sakallarını ıslatıyor. Ve kısıtlamaları ortadan kaldırmayan Fransa, Avrupa’nın sınırlarının üçüncü ülkelere doğru tamamen yeniden açılması karşısında Birleşik Krallık için bazı istisnalar gündeme getiriyor. Komşularımızın ne yaptığını hesaba katmaya ve epidemiyolojik rakamları gözden kaçırmamaya değer.

Gerekliliği kolaylık ile birleştirmenin kolay olmadığı netleşti ve pandeminin son aşamasında – umarım – bu da olmayacak gibi görünüyor.

Bir yanıt yazın