İNGİLTERE’DE HAVAALANI KAOSU FİYATLARI YÜKSELTİYOR

Havada mükemmel fırtına.

İngiliz havaalanlarındaki gecikmeler nedeniyle yaşanan kaos; Mısır gibi belirli rotalarda bilet fiyatlarını yükseltmeye başladı. Fiyat artışı aynı zamanda İngiltere’den Mısır’a uçuş kapasitesinin sınırlı olmasıyla da ilgili.

Kaosu 18 ay sürebilir

Durumla ilgili açıklamalarda bulunan Londra-Heathrow Havalimanı CEO’su John Holland-Kaye,

Pandemi başlamadan önce 2019’da 80,9 milyon yolcuyla Avrupa trafiğine yön veren Londra-Heathrow Havalimanı’da büyük çaplı iptaller ve gecikmelerln yol açtığı kaosun, 18 ay daha sürebileceğini söyledi.

Havacılık sektörünün kapasitesini tamamen geri kazanmasının 12 ila 18 ay süreceğini ileri süren uzmanlar da var. Uzmanlar bu nedenle arz ve talebi çok dikkatli bir şekilde yönetilmek zorunda olduğunu vurguladı.

Ne kadar sürer?

Havaalanlarındaki “mükemmel fırtına” olarak aadlandırılan, Almanya, Birleşik Krallık, Hollanda, İrlanda veya İspanya’daki havalimanlarında son haftalarda görülen uzun kuyrukların ve yolcu memnuniyetsizliği sürecinin, 2023’ten sonra da devam edebileceği tahmin edilyor.

Seyahat talebindeki artışın yanı sıra, tüm bu ülkelerde sorunun ana nedeni personel temini sorunu. İngiliz makamlarını yeni personelin işe alınmasını hızlandırmak için geçmiş kontrol kurallarını daha da basitleştirmeye çalışıyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.