İNGİLTERE’DE İSPANYA’YA TOPLU İPTALLER

Meksika ve Türkiye öne çıkıyor

Şubat ayında okul tatili haftası, İspanya için kaçırılmış bir fırsat olarak yorumlanırken İspanyol yetkililer, 12 yaşından büyükler için eksiksiz aşı takvimi talep ediyor. Şubat ayında İspanya’ya gitmek için rezervasyon yaptıran ailelerin yarısı varış noktalarını değiştirdi. Meksika ve Türkiye’nin İspanya’ya alternatif olarak öne çıkıyor

Eksiksiz aşı takvimi

Basında yer alan haberlere göre; Birleşik Krallık’taki birçok aile, Şubat ayında okul tatilleri haftasında (yarı dönem tatiller) İspanya’ya seyahat etmeyi reddetti. Bunun nedeni, İspanyol yetkililerin 12 yaşından büyükler için eksiksiz bir aşı takvimi talep etmesi.

İngiltere’de tedbirlerin gevşetilmesi

Bu Cuma gününden itibaren Birleşik Krallık’a girmek ve aşı takviminin tamamına sahip olmak isteyenlerin herhangi bir covid-19 testi yaptırmaları gerekmeyecek, ancak diğer ülkeler yine de antijen testleri veya PCR veya çifte aşılama gibi bazı kısıtlamaları devam ettiriyor. bu testler.

Jet2.com havayolunun CEO’su ve tur operatörü Jet2holidays’in CEO’su Steve Heapy de bu konuyla ilgili olarak şunları söyledi: “Aileler çocukları aşısızsa rezervasyon yaptırma konusunda isteksiz davrandılar, rezervasyon yapacak özgüvenleri olmadı.”

Otelciler acil değişiklik talep ediyor

İspanyol oteller birliği CEHAT’ın da başkanı, İspanyol hükümetinden İngilizlere seyahati kolaylaştırmak için kuralları değiştirmesini talep ediyor. Yaptığı açıklamada, “Kanarya Adaları’nda kayıplar yaklaşık 400 milyon avro olabilir. Bu sadece otellerden bahsediyoruz, restoranların ekonomisini de hesaba katarsak büyük bir etkisi var. Bizim için en önemlisi İngiliz pazarı. Normal bir yılda Tenerife’ye gelen 2,5 milyondan fazla İngiliz vatandaşımız var. Bizim için yılın bu kısmı en önemlilerinden biri. Tüm faydaları kaybedecek. “dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.