İNGİLTERE’DE YAŞAM MALİYETİ DIŞ SEYAHATLERİ AZALTACAK

Mali engeller

İngiltere’de yapılan bir ankete göre; taticilerin üçte ikisi, mali nedenler ve yaşam maliyetindeki artıştan dolayı, 2022’de Avrupa dışında bir destinasyona gitme ihtimalinin düşük olduğunu belirtti.

Savaş etkiliyor mu?

Öte yandan, 10 tatilciden yedisi, evde kalmak veya yakın bölgede birden fazla günübirlik geziler yapmak olasılığının yüksek görüyor. Uluslararası seyahatin önündeki gerçek engellerden biri de Ukrayna’daki savaşın ekonomik sonuçlarından kaynaklanan yaşam maliyetindeki artış.

Ipsos araştırması

Ipsos araştırmasına göre, bu gezginlerin yaklaşık üçte ikisi (%63) bu yıl Avrupa dışında bir yere gitme olasılığının düşük görüyor. Yüzde 47’si de Avrupa ülkelerinde tatil yapmaya isteksiz.

Kitlenin %23’ü hala COVID-19 konusunda endişeli olduğunu belirtirken, %20’si de tatillerini Birleşik Krallık’ta geçirmeyi tercih ediyor. Yüzde 18’i seyahat etmenin çok karmaşık veya elverişsiz olduğuna inanıyor.

2022’de durum

İngilizlerin şimdiye kadar, %39’u Birleşik Krallık’ta en az bir gece kaldıkları bir yere giderken % 26’sı eve yakın bir yere seyahat etti. Yüzde 31’i henüz ayrılmadı. Öte yandan, %17’si Avrupa’da bir tatil yaparken yalnızca %8’i kıta dışına seyahat etti.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.