İNGİLTERE’DEN İSPANYA’YA UÇUŞ FİYATI % 62 DÜŞTÜ

Covid etkisi hava talebinde keskin bir düşüşe neden olurken destinasyona olan fiyatlarda önemli bir dalgalanmaya yol açtı. İspanya- Birleşik Krallık, uçuş fiyatları 2019’a kıyasla daha belirgin düşüş yaşadı.

Fiyatlar 2019’un çok gerisinde


Kiwi.com verileri, İspanya ile Birleşik Krallık arasındaki uçuşların fiyatının % 62 düşerek 92,60 Avro’ya düştüğünü ve Mayorka-Newcastle rotasının en büyük düşüşü kaydeden rota olduğunu doğruluyor.

İspanya’dan İrlanda’ya uçuşların maliyeti ortalama olarak 104.07 Avro iken 2019’a kıyasla % 55 daha az.

İbiza, Leeds, Malaga ve Liverpool arasındaki uçuşlar da %90’lık düşüşü aşıyor. Bunu Santander-Londra (%-88.4), Tenerife-Nottingham (%-88.2) arasındaki güzergahlar takip ediyor.

Öte yandan uzun mesafe fiyatları tırmanışta. Avustralya’ya uçmanın maliyeti %64,5 (1.303 Euro),  Nikaragua’ya (+ %41,2) ve Venezuela’ya (+%32,3) arttı.

Fiyatlar neden artıyor?Fiyatlardaki artış, esas olarak sağlık krizi nedeniyle havayollarının kapasitesinde önemli bir düşüşle ilgili. Kısa ve orta mesafeli uçuşlar söz konusu olduğunda, düşük maliyetli havayolları, aynı rotayı işleten herhangi bir alternatif havayolu olmadan belirli doğrudan rotaları duraklattı ve bu da bilet fiyatlarında olağanüstü bir artışa dönüşebilir.

Bir yanıt yazın