spainaena
İspanya’da Aena verierine verilerine göre havalimanları Temmuz 2022’de 27 milyondan fazla yolcuyla 2019’un yüzde 92’sine ulaştı.

İSPANYA HAVAYOLCU TRAFİĞİ 2019’A ÇOK YAKLAŞTI

İspanya’da Aena verierine verilerine göre havalimanları Temmuz 2022’de 27 milyondan fazla yolcuyla 2019’un yüzde 92’sine ulaştı.

İspanya havayolcu trafiği Temmuzda 2019’a çok yaklaştı

Aena verierine verilerine göre havalimanları Temmuz 2022’de 27 milyondan fazla yolcuyla 2019’un yüzde 92’sine ulaştı. Ocak ve Temmuz döneminde, pandemi öncesinin yüzde 84’üyle, İspanya havalimanlarında 132 milyon yolcuya hizmet verildi.

İspanya havayolcu trafiği, toplam- Temmuz

TemmuzOcak Temmuz
ADOLFO SUÁREZ MADRID-BARAJAS5.025.21427.054.987
BARCELONA-EL PRAT J.T.4.431.64822.224.399
PALMA DE MALLORCA4.132.43415.778.593
MALAGA-COSTA DEL SOL2.064.85610.230.862
ALICANTE-ELCHE MIGUEL HDEZ.1.519.7397.224.981
IBIZA1.343.4504.436.666
GRAN CANARIA1.068.2056.762.448
TENERIFE SUR879.5625.958.576
VALENCIA878.9344.405.171
MENORCA709.6032.085.940
LANZAROTE CÉSAR MANRIQUE695.0994.034.705
SEVILLA608.7203.728.283
BILBAO580.5723.070.888
TENERIFE NORTE-C. LA LAGUNA545.9723.066.387
FUERTEVENTURA526.4382.712.766
SANTIAGO-ROSALÍA DE CASTRO364.1861.745.217
GIRONA-COSTA BRAVA212.696719.699
ASTURIAS162.496756.041
LA PALMA135.911695.718
SEVE BALLESTEROS-SANTANDER127.193588.382
REUS161.662500.570
FGL GRANADA-JAEN88.656491.847
A CORUÑA88.740484.270
VIGO104.625480.923
JEREZ DE LA FRONTERA111.902479.075
AEROPUERTO INTL. REGIÓN MURCIA120.085469.551
ALMERIA93.446384.580
ZARAGOZA69.483336.294
MELILLA42.368240.550
SAN SEBASTIAN43.370200.372
EL HIERRO27.826148.486
VITORIA25.386128.967
PAMPLONA15.90390.332
VALLADOLID21.00085.425
LA GOMERA11.33849.001
CEUTA /HELIPUERTO7.28946.444
BADAJOZ5.62735.261
ALGECIRAS /HELIPUERTO3.86324.749
LEON6.34521.449
SALAMANCA3.0377.683
SON BONET1.0725.438
LOGROÑO3755.397
SABADELL6933.561
CORDOBA3122.275
MADRID-CUATRO VIENTOS3001.616
BURGOS2401.471
ALBACETE39562
HUESCA-PIRINEOS3292
TOPLAM27.067.913132.007.150