İspanya Sürdürülebilir Turizm Planına ne kadar bütçe ayırdı?

İspanya Hükümeti, Covid sonrası toparlanma için Avrupa fonlarıyla desteklenen yeni bir plan hazırladı. Toplamda 1,8 milyar Avro yatırım yapılacak yeni planda bu yıl; 59 milyon Avroluk yatırım yapılacak 25 plan onay aldı. İspanya’nın 2021 turizm bütçesi 1,35 milyar Avro. Bunun % 83’ünden fazlası bu Avrupa mekanizmasından gelecek

Turizmden Sorumlu Devlet Bakanı Fernando Valdés tarafından açıklanan bilgiye göre; önümüzdeki 3 yıl içinde İspanya’da gerçekleştirilecek olan “Destinasyonlarda Turizm Sürdürülebilirlik Planlarına”, 1,8 milyar Avroluk bir bütçeye sahip.

İspanya, turizm için AB fonlarından ne kadar kaynak aldı?

Bakan, bu yatırımların; COVID-19’un etkilerinden kurtulmak için Avrupa Kurtarma ve Dayanıklılık Mekanizmasının fonları sayesinde mümkün olacağını vurguladı.

İspanya’nın 2021 turizm bütçesi 1,35 milyar Avro. Bunun % 83’ünden fazlası bu Avrupa mekanizmasından gelecek. 2021 Genel Devlet Bütçelerinde, gelecek yıl sürdürülebilirlik planlarının geliştirilmesi için 683 milyon Avro toplandığı belirtiliyor. Turizm Sürdürülebilirlik Planları AB olmasaydı 59 milyon Avro’da kalacaktı.

Gelişmiş turizm için rekabet gücü ne?

Fernando Valdés, bu tür planların; sanatsal ve tarihi mirasa veya doğaya ait turist hazinelerine değer katıyor, onları korumak, korumak, turist teklifinin değerini ve kalitesini iyileştirmek için ve tüm bunlarla daha fazla rekabetçi olmayı sağlayacağı görüşünde.

İspanya Hükümeti’nin Avrupa kaynakları sayesinde uygulamak istediği ve önümüzdeki üç yıl içinde 3,4 milyar Avroluk bir yatırımı içerecek olan “Turizmde Modernizasyon ve Rekabet Planı”  ile çalışacak.

Hükümet, aşılama konusunda yapılacak ilerlemenin de bu başarılara yardımcı olacağını tahmin ediyor.

Hükümet, dijitalleşme ve yeni teknolojilere olan bağlılığın da uluslararası düzeyde bir turist gücü olmaya devam etmelerini sağlayacak unsurlar arasında olduğunu açıkladı.

Bir yanıt yazın