İSPANYA, WTM’DE İNGİLTERE’DEN YARDIM İSTEDİ

İspanya, İngiltere seyahat ticaretini İngiltere’den turizmin yeniden inşasına yardımcı olmaya çağırırken, sürdürülebilir bir iyileşmede;  İspanya’yı ziyaret etmek için Covid öncesinden daha iyi bir yer haline getirme sözü verdi.

Dört yıllık bir strateji

WTM Londra’da konuşan İspanyol Turizm Ofisi genel müdürü Miguel Sanz, destinasyona turizmi canlandırmayı amaçlayan dört yıllık bir stratejinin ana hatlarını çizerek; “İlk aşamada hızlı bir iyileşme istiyoruz, ancak İngiliz turizm endüstrisindeki ortaklarımızdan yardıma ihtiyacımız olacak.İngiltere bizim en önemli ülke, birbirimize ihtiyacımız var. Sizinle yakın çalışmayı umuyoruz.”dedi.

3.4 milyar Euro yatırım

İyileşmenin bir parçası olarak, Adalarımıza ve anakara İspanya’ya bağlantıyı artırmak için sektördeki farklı şirketlerle son birkaç ay içinde farklı pazarlama anlaşmaları imzaladık, diyen Sanz, toparlanmanın ikinci aşamasında, İspanya’yı daha sürdürülebilir bir destinasyon haline getirmek için önümüzdeki üç ila altı yıl içinde 3.4 milyar Euro yatırım yapacağını söyledi.

Sanz, 2019’a geri dönmek istemiyoruz, daha iyi bir yere gitmek istiyoruz, sürdürülebilir bir destinasyon yaratmak için milyarlarca avro taahhüt ediyoruz, dedi.

Sanz, ülkenin şu anda 12 yaşın üzerindeki nüfusunun yaklaşık %98’ini aşıladığını ve bunun da düşük enfeksiyon oranlarına sahip olmasını sağladığını da sözlerine ekledi.

Yeşil ve dijital devrim

İspanya’nın İngiltere Büyükelçisi José Pascual Marco Martínez, ülkenin bir bütün olarak turizm sektörüne akacak bir “yeşil ve dijital devrim” için 75 milyar Euro harcamayı planladığını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.