İSPANYA’DA OTELİCLER IMSERSO’YU MAHKEMEYE GÖTÜRECEK

CEHAT (İspanya Oteller ve Turist Konaklama Konfederasyonu), Imserso programı; sürdürülebilir olmaması, hukuk sahtekarlığı ve ahlaka aykırı olduğu için gibi Ulusal Mahkemeye temyiz edecek.

Neye itiraz ediliyor?

CEHAT, Imserso şartnamelerinin yasal olabilir ama ahlaka aykırı, bu şekilde düzenlenen programın sürdürülemez, 20.15 avro, kahvaltı, öğle ve akşam yemeklerinde şarap ve su ile ülkemizdeki herkes için eğlence, sağlık hizmeti ve konaklama masraflarını karşılamıyor, dedi

Devlet neyle suçlanıyor?

Bu nedenle işverenler, 2019 şartnamesinde olduğu gibi hala bekledikleri bir kararla tekrar Ulusal Yüksek Mahkeme’ye başvuracaklar: Adil olduğuna inandığımız şeyi istemeye devam edeceğiz Asgari maliyet, Imserso şartnamesinde yer alan değildir, çünkü aslında şartnamelerde ayrıntılı bir maliyet çalışması yoktur ve bu bizim bakış açımıza göre yasanın sahtekarlığına gider. Adaletin yerine getirilmesini ve bu spesifikasyonlara zaman içinde onu gerçekten adil, dengeli ve sürdürülebilir bir rekabet haline getiren bir maliyet çalışmasının uygulanmasını, istiyoruz dedi.

Imserso nedir?


Imserso, İspanyol Hükümeti tarafından desteklenen emekliler için tatil planıdır. Yoğun olmayan sezonda, ekimden hazirana kadar, milliyetleri ne olursa olsun İspanya’da ikamet eden emeklilere daha ucuz tatiller sunulur. İspanya anakarasından Balear Adaları, Kanarya Adaları ve Portekiz’e kadar birçok farklı destinasyon bulunmaktadır. Tatiliniz 8, 10 veya 15 gün sürebilir ve üç ve dört yıldızlı otellerde tam pansiyon içerir. Ayrıca 5 günlük kültür turları ve kırsal turizm tatilleri mevcuttur.

Bir yanıt yazın