İSPANYA’DA TEMMUZ SONUNA KADAR İNGİLİZ TURİST YOK

İngiliz piyasa uzmanı Paul Charles’a göre, Birleşik Krallık hükümetinin Temmuz ayının sonuna kadar Avrupa ve ABD’ye seyahat açma niyeti yok. Ortaya çıkan belirsizlik göz önüne alındığında, bu yaz için çekinceleri olan binlerce İngilizin gözü 2022’de.

Paul Charles’a göre veriler, COVID trafik ışığının yeşil listesinde olması gereken birçok güvenli ülke olduğunu açıkça gösteriyor ve Portekiz veya Malta adası örneğini aktarıyor.

Karar politik

Ancak, uluslararası seyahatlerin yeniden açılmasını Temmuz ayının sonuna kadar erteleme teklifi aslında hiç verilere dayanmayan, çok politik bir karar.

Öte yandan uzman, olanın şu olduğunu söylüyor: Bakanlar gelecekteki kariyerlerini korumak için sıraya girdiler ve yaklaşan bir kabine değişikliğinden potansiyel olarak faydalandılar. Bu da yurtdışı seyahatlerinin açılmasını feda etmek anlamına geliyor. Şimdi binlerce iş pozisyonu risk altında bazı havayolları ve seyahat şirketleri gibi, çünkü Haziran ve Temmuz ayları seyahat açısından kayıp olacak.

İngiliz Hükümeti, halkı tatilde evde kalmaya çağırıyor

Kamuoyu yoklamalarından cesaret alarak, aşı programı 18 yaş ve üstü gençlere ulaştığında, Temmuz ortasında Birleşik Krallık’ı yeniden açmaya ve Hindistan’da ortaya çıkan Delta varyantını ortadan kaldırmaya odaklanmak için şimdi hepsi bir araya geldi.

Özetle, Birleşik Krallık neredeyse tamamen açılıp iç kısıtlamaları kaldırdığında, Temmuz ayının sonuna doğru olan yurtdışı seyahatleri yeniden gündeme gelecek.

Bununla birlikte, Paul Charles, İngiliz hükümetinin, tam aşı takvimini almış olan Birleşik Krallık’tan 20 milyon insanın seyahat etmesine izin vermeyerek ciddi bir hata yaptığına inanıyor.

Bir yanıt yazın