İSPANYA’DA ULAŞIMA DESTEK GELDİ

Yakıttta destek

İspanyol hükümeti, her otobüs için 950 Avro ve taksi başına 300 Avro doğrudan yardım verecek. Hükümet, dizel litre başına 20 sent ile ulaşımda indirim yapacak. Akaryakıt fiyatlarındaki artışı hafifletmek için kabul edilen önlemler, 1 milyar Arodan fazla bir katkı içerecek.

Nisanda başlıyor

Ukrayna’daki savaş nedeniyle son iki haftadır sektörde grevlere, sanayi ve ticarette kıtlıklara neden olan akaryakıt fiyatlarındaki artışın etkilerini hafifletmek için

Ulaştırma, Hareketlilik ve Kentsel Gündem Bakanı Raquel Sánchez, bu Cuma günü, Ulusal Karayolu Taşımacılığı Komitesi (CNTC) Ticaret ve Seyahat Departmanları temsilcileriyle yapılan anlaşmanın ardından, hükümet taşıyıcıları 20 Avro ile destek olacak.

1 Nisan’dan itibaren geçerli olacak önlemler, 30 Haziran’a kadar, piyasaların gelişimine bağlı olarak uzatılabilecek.

Bu önlem, sektöre 450 milyonluk doğrudan yardımla birlikte, 1.milyar Avro’dan fazla bir enjeksiyon anlamına gelecektir.

Kredi de verilecek

İkinci grup tedbir kapsamında ise yük ve yolcu taşımacılığı yapan firmalara araç cinsine göre 450 milyon Avroluk doğrudan yardım sağlanacak. Tutar kamyon başına 1.250 Euro, otobüs başına 950, kamyonet başına 500 ve hafif araç başına (taksi, VTC ve ambulans) 300 olacak.

ICO tarafından garanti edilen kredilerin vadesinin 8-10 yıla kadar uzatılması ve ICO tarafından garanti edilen kredilerin ödemesiz süresinin 6 ay uzatılması, acil uygulama önlemi olarak dahil edilecektir. ICO garantili sektör için 12 ay ödemesiz yeni kredi limiti oluşturulacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.