İzmir’e gelen ziyaretçi ve turist sayısı

 Ağu.25Ağu.26Değ,8 ay 20258 ay 2026Değ,
Almanya85.18780.239-5,8345.703334.064-3,4
İngiltere (Birleşik Krallık)31.95729.675-7,1145.490122.362-15,9
Polonya19.15116.940-11,575.96368.842-9,4
Hollanda12.25611.213-8,563.26960.273-4,7
Fransa11.75712.4946,346.33446.7911,0
Rusya Fed.5.4177.53039,027.42830.59811,6
İrlanda5.0125.66012,928.40030.4427,2
İtalya3.4302.412-29,728.65728.514-0,5
Belçika7.0200-100,035.60825.145-29,4
Amerika Birleşik Devletleri4.0153.470-13,625.44323.992-5,7
Azerbaycan7.6865.293-31,135.09922.802-35,0
Avusturya5.5765.392-3,322.45921.419-4,6
İsviçre2.9192.816-3,522.35121.237-5,0
Bulgaristan3.3933.76310,918.70421.01912,4
Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti3.8294.46716,716.92719.71816,5
Yunanistan4.5804.202-8,315.94316.2592,0
İran6.7885.295-22,024.17015.943-34,0
Özbekistan1.2743.046139,19.87415.08152,7
Çek Cumhuriyeti (Çekya)2.9144.18843,710.89512.67816,4
İspanya1.4861.294-12,910.05211.49314,3
Ukrayna1.8141.9065,19.0349.3073,0
Slovakya2.7272.648-2,99.3089.008-3,2
Portekiz1.0871.020-6,26.0376.5027,7
Danimarka816806-1,26.9026.356-7,9
Batı Timor06.19206.192
İsveç1.1151.053-5,66.0365.884-2,5
Romanya9359916,05.9665.526-7,4
Kanada7527884,84.5124.5120,0
Meksika899729-18,97.3024.359-40,3
Sırbistan1.0931.32120,93.7504.22112,6
Macaristan1.0351.0885,13.6284.13113,9
Mısır478851783,04633.848731,1
Brezilya3063276,93.1503.59314,1
Norveç4945348,13.2413.4937,8
Kazakistan1841.084489,12.0593.30560,5
Beyaz Rusya (Belarus)813810-0,43.0913.026-2,1
Kolombiya1861975,92.4072.95022,6
Filipinler367327-10,92.5162.77810,4
Somali01.14352.657
Avustralya473465-1,72.4292.5264,0
Kuzey Makedonya Cumhuriyeti591502-15,12.4412.357-3,4
Çin Halk Cumhuriyeti26130918,42.3521.965-16,5
Hindistan19222919,32.0561.946-5,4
Bosna Hersek3984010,81.9091.888-1,1
Kosova32836611,61.7441.8878,2
Lübnan6071.09279,91.4981.87325,0
Endonezya7160-15,58481.812113,7
Suriye119301152,98191.62598,4
Litvanya196182-7,11.4981.266-15,5
Kırgızistan49125155,16131.05471,9
Arjantin13471-47,01.7841.049-41,2
Güney Kore505612,01.2211.046-14,3
Toplam247.498240.212-2,91.128.9751.081.226-4,2

Kaynak: KTB, Turizmdatabank derlemesi

UZUN SERİLER:
Uzun zamanlı seriler 1923-2026 yılını kapsamaktadır. ÖNCELİKLİ Üyelere açıktır.