JET2, BİLET SATIŞLARINI AÇTI

İngiliz tur operatörü Jet2, ertelediği Türkiye uçuşlarını 22 Temmuz’dan itibaren başlatıyor. Bu tarih itibariyle bilet satışına başlayan şirketin CEO’su Steve Heapy, “Hükûmetten bu bilgiyi aldık. Satışlarımız başladı. Resmi duyuruyu kendileri yapacak” dedi. 

İngiltere aşılı olanlara seyahat serbestisi getiriyor

İngiltere Hükümeti, 19 Temmuz’da, tam aşılı insanların yüksek riskli ülkeler hariç tüm ülkelere seyahat etmesinin önünü açmaya hazırlanıyor. İngiltere Başbakanı Boris Johnson, 19 Temmuz’da mevcut pandemi kısıtlamalarının da kaldırılması konusunda “kararlı olduklarını” ifade etti. İngiltere Ulaştırma Bakanı Grant Shapps, “Başarılı aşılama programımız sayesinde her iki doz aşıyı da olan İngiliz vatandaşları, sarı listedeki ülkelerden döndüklerinde karantinaya girmeyecek. Detayları önümüzdeki ay açıklayacağız.” dedi. Tur operatörlerinin memnuniyetle karşıladığı karar sonrası bilet satışları da açılmaya başlandı.

Türkiye şu an kırmızı listede 

Türkiye ise şu anda İngiltere’de kırmızı listede bulunuyor. İngiltere’nin bir sonraki güncellemede Türkiye’yi sarı listeye alması durumunda, bu ülkeden Türkiye’ye dönük seyahatlerin de önü açılacak.  

Bir yanıt yazın