Kanarya Adaları
Kanarya Adaları, sürdürülebilir ve dayanıklı bir turizm modelinin geliştirilmesi için turizm projeleri içinde yer alan Yeni Nesil'den 332 milyon Avro alacak.

KANARYA ADALARI SÜRDÜRÜLEBİLİR TURİZME AĞILIK VERECEK

Yeni Nesil-Next Generation fonundan ne alınacak?

Kanarya Adaları, sürdürülebilir ve dayanıklı bir turizm modelinin geliştirilmesi için turizm projeleri içinde yer alan Yeni Nesil’den 332 milyon Avro alacak. Bölge 2026 yılına kadar yürütülecek on programla yatırımlar yapacak. Projede destinasyonların ve şirketlerin dijital dönüşümü de var. Kanarya hükümeti, fonları yönetmek için bir İdari Birim kurdu.

AB’den Kanarya Adalarına destek

Kanarya Adaları Hükümeti Turizm Bakanlığı, adaların turizm destinasyonunu iyileştirmeyi amaçlayan on programın geliştirilmesi için 2021-2026 dönemi için AB’nin Yeni Nesil fonlarından toplam 332,8 milyon avro alacak. Avrupa fonlarının yönetimi ve kontrolü için Geçici İdari Birimi (UAP) kuruldu.

Projenin amaçları neler?

Sürdürülebilir ve dirençli bir turizm modelinin geliştirilmesinin amaçlandığı projelerle şunlar yapılacak: Turistik yerlerin ve şirketlerin dijital dönüşümü, turistik ürünün geliştirilmesi yoluyla rekabet gücünün arttırılması, Kanarya Adaları’nın ticaret ve turizm sektörünün güçlendirilmesi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.