Kanarya Adalarında umutlar sönüyor: Rezervasyonlar düşüşe geçti

Almanya’nın 24 Ekim’de Kanarya Adaları’na seyahat kısıtlamalarını kaldırmasına ve İngiltere’nin 25 Ekim’de güvenli hava koridoruna dahil ettiği Kanarya Adaları’nda 2 hafadır artan rezervasyonlar, karantina kararları sırasında düşüşe başlamıştı. İspanya’da yapılan ölçümlere göre yalnızca başkent Madrid’de çok hafif canlanma var.

Kanarya için talep ne durumda?

TravelgateX işlem platformundan alınan verilere göre, İspanya’da 26 Ekim – 1 Kasım arası rezervasyonlarda, yalnızca Madrid’de artış kaydedildi. Kış mevsiminde ana destinasyon olan Kanarya Adaları’nda rezervasyonlar bir önceki haftaya göre % 19 düştü. Böylece son 3 haftadır estirilen pozitif hava bozulmuş oldu.

Kanarya’da otel rezervasyonları hem bir haftadan diğerine karşılaştırmada (-% 19) hem de geçen yıl aynı tarihlere göre (-% 49) düştü.

Düşüş, Almanya’nın 24 Ekim’de Kanarya Adaları’na seyahat kısıtlamalarını kaldırmasına ve Birleşik Krallık’ın Kanarya Adaları’nı 25 Ekim’de yetkili hava yolları listesine dahil etmesine rağmen geldi.

Diğer yandan ana turist pazarlarında durum, koronavirüsün evrimi nedeniyle geçtiğimiz hafta daha da karışık duruma geldi.

İngltere’de ilan dilen ama detayı netleşmeyen karantina kararı oteller, barlar, barlar ve restoranları kapatırken, iş ve profesyonel nedenlerle yapılmayan geziler de yasaklamış durumda

İspanya’da rezervasyon düşüşleri ne oldu?

26 Ekim – 1 Kasım/Önceki haftaya göre, %

Kanaryalar -% 19,43

Endülüs -% 32,75

Valensiya -% 32.86

C. of Madrid% 5.10

Katalonya -% 19.77

Balear Adaları -% 38.83

Galiçya -% 9.71

Castilla ve Leon% -18.13

Castilla-La Mancha -2.50

Euskadi -% 22.82

Bölgelere göre rezervasyon dağılımı,%

26 Ekim – 1 Kasım/Önceki haftaya göre, %

Kanaryalar % 33

Endülüs % 16
Valensiya % 10
Madrid % 7
Balearlar % 4
Katalonya % 7
Galiçya % 3
Castilla-La Mancha % 2
Euskadi % 2
Castilla ve Leon % 2

Bir yanıt yazın