KANARYA’DA DESTİNASYON İYİLEŞTİRME PLANI

Destinasyonu iyileştirme

Kanarya Adaları 25 özel eylemle 10 program yürütecek. Ulaşılabilirlik ve destinasyondaki etkinliklerin sponsorluğu, turistik ürünün geliştirilmesi, destinasyonun tanıtımı ve dijitalleşmede yenilenme sağlamak amaçlanıyor.

Kanarya Adaları Hükümeti Turizm, Sanayi ve Ticaret Bakanlığı’na bağlı olan Kanarya Adaları Turizmi, 60,2 milyon Avro olarak bütçelenen programla destinasyonu iyileştirmek için yıllık eylem planını onayladı.

Programlar

25 özel eylemle 10 programın yürütecek adanın programında; bağlanabilirliğin teşviki, destinasyondaki etkinliklerin sponsorluğu, turistik ürünün iyileştirilmesi, destinasyonun tanıtımı ve dijitalleştirilmesi ve inovasyonu yer alıyor.

2022 Eylem Planı dört stratejik alana ayrıldı:

– 15,9 milyon bütçeli iyileştirmeleri teşvik etmeyi amaçlayan eylemler: Üç eylem programı; bağlanabilirlik (5,7 milyon), çevresel sürdürülebilirlik (1,6 milyon) ve yenilik merkezini ve destinasyondaki etkinliklerin sponsorluğunu içeren turizm ürününü içeriyor. (8,4 milyon).

– 25,4 milyonla talep üretimi: Seyahatin farklı aşamalarında ziyaretçileri çekmeyi ve ürün, hizmet ve deneyim tüketimini teşvik etmeyi amaçlayan girişimler. Tur operatörleri, OTA’lar ve menşe seyahat acenteleri gibi doğrudan ve kişiselleştirilmiş bir şekilde geliştirilirler.

Güneş, sahile ek olarak belirli segmentlerle son müşteriye yönelik promosyon (22 milyon) ve profesyonellere yönelik olan (3,4 milyon) olmak üzere iki eylem programı.

-Turizm ve turizm dışı şirketler arasında ve ayrıca rezervasyon, planlama, seyahat, tavsiye aşamalarında turistlerin kendileriyle kurulan ilişkilere dayalı turizm modeli için değer yakalama fırsatlarını belirlemeyi ve değerlendirmeyi amaçlayan talep yönetimi.
Bunu yapmak için, müşteri hizmetlerine odaklanan tedarikçi tarafı pazarlama (600 bin Avro) ve müşteri tarafı pazarlama (8 milyon) olmak üzere iki programa bölünmüş 8,6 milyon Avro. Amaç, turist, sadakatleri ve deneyimlerinin iyileştirilmesi.

– Turizm endüstrisinin yanı sıra diğer alanlara altyapı ve hizmet sağlamayı amaçlayan tüm eylemleri içeren destek alanı. Üç programa bölünmüş 6,2 milyonu var: Sayısallaştırma ve teknoloji (3,1 milyon), turizm istihbaratı ve planlaması (2,2 milyon) ve kurumsal iletişim, kurumsal ilişkiler ve kriz yönetimi (852,400 Avro).

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.