Karantina kalkınca Kanarya’ya seyahat talebi arttı mı?

Karantina kararının kalkmasından sonra İngiltere’den Kanarya Adaları’na rezervasyonlar bir günde beş kat arttı. Son kararla; Kanarya Adaları’nı seyahat eden İngilizler, ülkelerine dönüşte karantinadan muaf tutulacak.

Kanarya Adaları rezervasyonları beş kat arttı.

İngiliz Ulaştırma Bakanı Grant Shapps’ın Kanarya Adaları’nı seyahat edilecek güvenli bölgeler listesine dahil edeceğini duyurmasından sonra, İngilizlerin bu adaya olan seyahat aramaları, Destinia‘nın verilerine göre, % 30 arttı ve rezervasyonlar 24 saatte beş kat arttı.

İspanya adalarında canlanmaya Turespaña desteği

Duyuru bu yana, en çok yararlanan destinasyonlar; Tenerife’deki Costa Adeje, Fuerteventura’daki Jandía ve Lanzarote’deki Playa Blanca oldu.

Diğer yandan Almanya için güvenli bir varış noktası olarak Kanarya Adaları’nın yeniden öne çıkması olumlu bir gürünüm verdi.

Turespaña, ana kaynak pazarlarından gelen turist akışını yeniden canlandırmak için, Kanarya Adaları’ndan merkez ofisi başlatma bölümünde bildirildiği üzere Londra, Berlin, Frankfurt ve Münih’teki turizm konseyleri aracılığıyla Almanya ve İngiltere’de, Adaların tanıtımına devam edecek.

Bir yanıt yazın