KİLİT GRUBU NİRVANA COSMOPOLİTAN’I AÇTI

Otelcilik alanında Crystal Hotels ve Nirvana markalarıyla hizmet veren Kilit Grubu, 21. otelini Antalya’da hizmete açtı. Daha önce Kervansaray Grubu bünyesinde yer alan ve satın alma yoluyla Kilit Grup bünyesine katılan Antalya-Lara’daki Nirvana Cosmopolitan, toplam 1 milyar TL yatırımla kapılarını açtı.

Nirvana Cosmopolitan üst segmentte hizmet verecek

Kervansaray Grubu’ndan satın alınarak yenilenen Nirvana Cosmopolitan Hotel,  üst segmentte hizmet verecek. 579 oda kapasitesiyle “her şey dahil lüks hizmet”segmentinde hizmet verecek otelin toplam 1800 kişiye ek istihdam yaratması hedefleniyor. Nirvana markasının üçüncü, Kilit Grubu’nun 21. Oteli olan Nirvana Cosmopolitan, aynı zamanda grubun konsept geliştirme merkezi olarak çalışacak. 21 otelin 18 tanesi grubun mülkü iken 3 tanesi uzun dönem kiralama olarak grup bünyesinde hizmet veriyor.

Otelin toplam maliyeti, 1 milyar TL

Otelin açılışında gazetecilerin sorularını yanıtlayan grup yönetimi, Nirvana Cosmopolitan’a satın alma ve yapılan yenileme çalışmalarıyla birlikte toplamda 1 milyar liralık yatırım yapıldığı açıklandı. Kilit Grubu’nun 1,5 milyar avroyu bulan aktif büyüklüğü olduğunu ifade eden grup yöneticileri, grubun 2019 yılı cirosunun 650 milyon avro olduğunu da ifade ettiler.

2021 yılında önümüzdeki 5 aylık dönem için grup bünyesindeki otellerde yüzde 70 civarında bir doluluk beklediklerini ifade eden grup yöneticileri, pandeminin sona ermesiyle birlikte tesislerini kış döneminde de açık tutarak özellikle düğün, spor ve MICE alanında çalışmalar yapacaklarını vurguladılar.

*****

Bir yanıt yazın