KÜRESEL İŞ SEYAHATİ FİYATLARI 2022’DE ARTACAK

CWT ve Global Business Travel Association (GBTA) tarafından yayınlanan Seyahat Tahmini rapora göre; hava, kara ve oteller genelinde küresel seyahat fiyatlarının, artan talep, kapasite kısıtlamaları ve yolcuların sürdürülebilirlik talepleri ile artan işgücü ve yakıt maliyetleri nedeniyle önümüzdeki iki yıl içinde artacak

Beklentiler

Rapora göre; 2022 için en iyi durum senaryosu, tüm pazarlar veya tüm kategoriler değil, tüm alanlarda iş seyahatinin daha da iyileşmesi için olsa da, aynı hızda iyileşmeyecek. Bu nedenle iş seyahati yöneticilerinin ne beklemeleri gerektiğini anlamaları gerekecek.

Fiyatlandırma etkisi


2022 Küresel İş Seyahati Tahminine göre; iyileşmeye doğru yönelirken, iş seyahati endüstrisinin önümüzdeki dinamik bir yıl olacak olanı yönlendirmesini sağlamak için içgörüler ve veriler kritik öneme sahip olacak.

Bu tahmin, küresel pandeminin 2021’de fiyatlandırmayı nasıl etkilediğine dair bilinçli bir özet ve 2022’de fiyatlandırmayı etkileyecek makroekonomik faktörlere ayrıntılı bir bakış yoluyla kurumsal seyahat alıcılarının 2022 seyahat programlarını oluşturmasına ve bütçelendirmesine yardımcı olmak için yapıldı.

Makroekonomik zorluklar


Makroekonomik zorluklar akut olmaya devam etse bile, 2022 ve 2023’teki küresel ekonomi büyüme beklentileri, iş seyahatlerinin toparlanmasını hızlandırmaya yardımcı olacak. Talep artışı, kapasite kısıtlamaları, artan işçilik ve yakıt maliyetleri gibi faktörler, hava, otel ve kara taşımacılığında küresel olarak daha yüksek fiyatlara yol açacaktır. Beklenen bu artışlara rağmen, kara taşımacılığı hariç iş seyahati fiyatlandırmasının önümüzdeki iki yıl içinde 2019 fiyatını aşması pek olası görünmüyor.

Daha yüksek petrol fiyatları işletme maliyetlerini artıracak ve havayolları karlılık ölçütlerini iyileştirmeye çalıştıkça ücretler üzerinde yukarı yönlü baskı oluşturmaya devam edecek ve 2022 kurumsal seyahat politikaları da kurumsal ağırlıklı oranlarda uçak bileti ücretlerinin toparlanmasında bir faktör olacak.

Sağlayıcılar acil bir durum olarak filolarını güncellemek istiyorlar, ancak kullanılmış otomobil pazarındaki bir eksiklik ve yarı iletken bilgisayar çiplerinin eksikliği nedeniyle küresel otomobil üretimindeki sorunlar nedeniyle, filoların 2023’e kadar tamamen yenilenmesi olası değil.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.