Kuveyt, Mısır’a Direkt Uçuşlara yeniden başlıyor

Kuveyt Sivil Havacılık Genel Müdürlüğü, Cumartesi günü Mısır’a direkt uçuşların yeniden başladığını duyurdu. Müdürlük, EgyptAir’e, Mısır’a direkt uçuşları yeniden başlatmanın sakıncası olmadığına dair resmi bir mektup gönderdi.

Tarih belli mi?

İlk adım olarak Mısır’a direkt dönüş seferleri COVID-19 ihtiyati tedbirleri kapsamında gerçekleştirilecek.

Kaynaklar, hem Mısır hem de Kuveyt’in önümüzdeki günlerde uçuşların yeniden başlaması için bir tarih belirlemek üzere koordine olacağını tahmin etti.

Koronavirüs nedeniyle askıya alındıktan sonra Mısır, yeni vaka ve ölüm eğrisini önemli ölçüde düzleştirmeyi başardıktan sonra, son birkaç ay içinde birkaç noktaya doğrudan uçuşlara yeniden başladı.

Dışişleri bakanlığı, Mısır yetkilileri tarafından neredeyse sıfır koronavirüs vakası kaydeden turistik yerleri güvence altına almak için uygulanan katı prosedürler ışığında, diğer ülkeleri vatandaşların Mısır’ı ziyaret etmelerine izin vermeye davet etti.

Toplantıyı Rusya, Ukrayna, Arnavutluk, Sırbistan, Gürcistan, İsviçre, Norveç, İngiltere, Beyaz Rusya ve Bosna Hersek’ten büyükelçilerle Avrupa işlerinden sorumlu Dışişleri Bakan Yardımcısı Badr Abdel Aaty gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın