MAVİGOK TÜRKİYE’YE RUS TURİST TAŞIYACAK

Mavigok Havacılık

Rusya ile cumhuriyetin tatil beldeleri arasında charter seferleri başlatmaya hazırlanan ikinci Türk havayolunun kuruluş detayları belli oldu. Taşıyıcının adı MGA (Mavigok Aviation) olacak.

Havayolu, Türk Sivil Havacılık Otoritesi’nden uçuş kayıt ve işletme izni aldı.

Anex ile bağlantısı

MGA isimli şirket 2010 yılından beri Antalya’da faaliyet göstermektedir ve önce ANEX Tour siparişiyle uçan UTair uçaklarına, ardından kendi taşıyıcısı olan AZUR air’e hizmet vermeye başladı.

Daha önce, Rusya turizm pazarının talepleri doğrultusunda oluşturulan Southwind taşıyıcısının Mayıs ayında Türkiye’de faaliyete geçmeyi planladığı biliniyordu ve Pegas Touristik’in yararlanıcısı olarak görülüyor.

Öte yandan Rusya’da Rus turistleri taşıyacak yeni bir havayolu şirketi olan Mavigok Aviation’ın (MGA) Antalya’da kurulmasıyla ilgili yayınların yanlışlıklar içerdiğini söyledi. Buna göre, aslında, 2010 yılında, tur operatörü ANEX Tour’un ve daha sonra kendi havayolu şirketi olan AZUR air’in işbirliği yaptığı Rus Utair’in uçaklarına hizmet vermek için bu ada sahip bir şirket kuruldu. Yeni havayollarının açılmasının ve bunların turist taşımacılığında aktif olarak kullanılmasının önünde nesnel engeller bulunduğundan, şu anda projenin önemini abartmaya değmez, diyenler de oldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.