MISIR KASIM’DA DOLDU

Beklentilerini aştı

Kasım tatilleri döneminde Mısır tatil beldelerine yapılan tur satışları, tur operatörlerinin beklentilerini aştı. Tur operatörleri, Kasım tatillerinde Mısır turları için rekor bir talep kaydetti. Bu yüksek dönemde yurtdışı tur satışlarında Mısır birinci sırada yer alıyor.

Kasım tatilleri için uçuşlar arttı

Pazarda  PEGAS Touristik 22 Ekim Cuma akşamı bildirdiğine göre, Kasım tatilleri için uçuşlar %75’ten fazla yükseldi. Coral Travel hafta sonu yaptığı açıklamada, “Bu dönem boyunca her bir kalkış tarihi için zaten 2-3’ten fazla koltuğumuz kalmadı,” diyerek Mısır tatil beldesindeki ortalama satış derinliğinin 3 haftayı aştığını da sözlerine ekledi.

ANEX Tour’da Mısır’ın Kasım ayındaki satış zirvesinin çoktan geldiğini bildirdi. ANEX Tour uzmanları açıklıyor: Okul tatillerini ve Kasım ayındaki tatilleri hesaba katarak, birçok kişi önceden uzun hafta sonu turları satın aldı.
Aynı eğilim, Kasım ayının ilk haftasında Mısır’a gelenler için de yüksek bir talep kaydettikleri TUI Rusya’da da gözleniyor. Kasım tatillerinde en çok talep gören Mısır tatil beldeleri orta ve premium segmentte faaliyet gösteren tur operatörleri tarafından da bildiriliyor.

Mısır otellerinde yer bulmak çok zor

Öte yandan, Intourist tur operatörünün temsilcileri, “Kasım hafta sonu Mısır otellerinde yer bulmak çok zor. Moskova ve bölgelerdeki karantina tarihlerinde talep önemli ölçüde arttı. Hurgada ve Şarm El-Şeyh’teki birçok premium otel, şimdiden satışları durdurdu “dedi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.