MISIR TURİSTTE 2019’U YAKALADI

Mısır’a gelen turist sayısı

Mısır Turizm Otoritesi Uluslararası Turizmden Sorumlu Devlet Müsteşarı Magued Abou Sedera, “2022’de daha önce ulaşamadığımız turist rakamlarına ulaşacağız”dedi.

2022’de Büyük Mısır Müzesi’nin açılışı, Rosetta Taşı’nın deşifresinin 200. yıldönümü ve Tutankhamun’un mezarının keşfinin yüzüncü yılı gibi çok sayıda kutlamaya hazırlanan Mısır, 2021’de 2019 turist sayısını yakaladı

13 milyon turist

Bu yıl COP27 iklim zirvesine de ev sahipliği yapacak olam Mısır, etkinliklere ev sahipliği yapan Kızıldeniz tatil beldesinde ve Şarm El-Şeyh önemli canlanma bekliyor.

Mısır, 2021 boyunca koronavirüs öncesinde olduğu gibi aynı turizm rakamlarını toparlayabilen dünyadaki birkaç destinasyondan biri oldu.
O üç milyondan fazla tafik alan Mısır, Dünya Turizm Örgütü’nün (WTO) verilerine göre 2019’da da Mısır 13,6 milyon ziyaretçi almıştı.

Mısır Turizm Otoritesi Uluslararası Turizmden Sorumlu Devlet Müsteşarı Magued Abou Sedera, “2022’de, daha önce ulaşamadığımız rakamlara ulaşabileceğiz. Daha geleneksel pazarların toparlanmasıyla daha önce hiç ulaşamadığımız rakamlara sahip olacağız. Umarım durum dünya çapında istikrarlı kalır ve koşullar bunu yapmamıza izin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.