MISIR’DA RUBLE İLE ÖDEME GÜNDEMDE

Rus operatörlere oteller için ruble imkanı

Mısır Otelcilik Odası Yönetim Kurulu Başkanı Alyaa Akyl, Mısır makamlarının Rus tur operatörlerinin otellere Ruble olarak ödeme yapmasına izin verme olasılığını gündeme getirdiğini söyledi. Şu anda Maliye Bakanlığı ve Mısır Turizm ve Eski Eserler Bakanlığı tarafından bu konu değerlendiriliyor.

Doluluklar düşünce

Bununla birlikte, bu seçenek ancak Rus seyahat şirketlerinin Mısırlı ortakların hizmetleri için döviz cinsinden ödeme yapmasının imkansız olması durumunda uygulanabilecek. Sektör, nihai bir karar bekliyor.

Ukrayna’daki durum nedeniyle, Şarm El-Şeyh ve Hurgada’da otel doluluk oranı %40’a düştü. Turist akışını artırmak için yerel ev sahibi şirketler ve oteller, ödeme alma koşulları da dahil olmak üzere pazarlama politikalarını aktif olarak gözden geçiriyor.

EgyptAir’in Nisan ayında Moskova’dan Kahire’ye direkt uçuşlar başlattığı ve ayın sonundan itibaren Mısır’ın Kızıldeniz tatil beldelerine ulaşım yapmayı planlıyor. Buna ek olarak, tur operatörü Biblio-Globus, Red Wings’in operasyonuyla Şarm El-Şeyh ve Hurgada’ya uçuşları içeren tur paketleri oluşturuldu.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.