MUĞLA VE İSTANBUL DA RUS UÇAKLARINI KARŞILAMAYA BAŞLADI

Rusya’nın Türkiye’ye yönelik seyahat kısıtlamalarını kaldırması, Rusya’dan Antalya’nın ardından Muğla ve İstanbul’a yapılan uçuş sayılarına olumlu yansıyor. YDA Dalaman Havalimanı’na ilk uçak iniş yaparken YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, Rusya’nın 9 ayrı şehrinden Dalaman’a sefer düzenlendiğine dikkat çekerek, ekim ayı sonuna kadar uçuş planlarının yapıldığını ifade etti.

Ruslar Muğla’ya ekim sonuna kadar uçacak

Rusya’dan ilk uçağın havalimanına indiğini açıklayan YDA Dalaman Havalimanı Yönetim Kurulu Üyesi Hamdi Güvenç, ekim ayının sonuna kadar uçuş planlarının yapıldığını kaydetti. Rusya’nın 9 şehrinden Dalaman’a uçak seferi yapılacağını ifade eden Güvenç, “Salgın nedeniyle yeni bir trend ortaya çıktı. Gelen ziyaretçiler daha doğal ortamda daha mesafeli mekanlarda tatillerini yapmak istiyorlar. Bu tam da Muğla’nın tarifine uyuyor. Bundan sonraki uçakların doluluklarının artarak devam edeceğini ve sezonun uzayacağını görüyoruz. Sezonda yaklaşık 274 bin Rus turistin bölgemize gelmesini bekliyoruz” diye konuştu.

Rusya’dan turistler İstanbul’a gelmeye devam ediyor

Seyahat kısıtlamalarının kalkmasının ardından Rus ziyaretçiler İstanbul’a da uçmaya başladı. Rus hava yolu şirketi Aeroflot’un Svobadni Havalimanı’ndan kalkan uçağı 156 yolcusuyla İstanbul Havalimanı’na iniş yaptı.

Öte yandan THY 24 Haziran’da; İstanbul-Rostov (2 sefer), İstanbul-Kazan (2 sefer), İstanbul-Saint Petersburg (4 sefer), İstanbul-Moskova (10 sefer), Bodrum-Moskova (2 sefer) ile Antalya-Moskova (4 sefer) arasında 24 sefer gerçekleştirdi.

Bir yanıt yazın