MÜŞTERİYE GİDEN EN İYİ YOL: KÜLTÜR

RTK Grup CEO’su Thomas Bösl

AKTOB’un 11. Uluslararası Resort Turizm Kongresi’ne katılan RTK Grup CEO’su Thomas Bösl, Antalyalı turizmcilere Alman pazarı ve Türkiye’nin pozisyonu hakkında verilerle anlatımda bulundu.

“Müşterilerimiz 2022 yılında seyahat ve tatil için hala emin değil. Bizim görevimiz insanların güvenli bir tatil yaptırmak. Türkiye bu alamda başarılı oldu ama önlemlerini daha iyi anlatmalıyız ki onlar Türkiye’de var olan turizm sunumunu görüp devam edebilsinler” diyen Bösl, “Almanya ve Türkiye olarak iyi bir partnerliğimiz var. 2022’de artış olacak, herşey dahil büyüyecek çünkü Almanlar emin olmak ister” dedi.

Turizmde sürdürülebilirlik önemlidir.

Türkiye’de Antalya’nın en çok tercih edilen bir hedef destinasyon olduğunu buna İstanbul ve Ege’yi de eklemek istediklerini belirten Bösl, “Türkiye 2022 rezervasyonlarında Kanarya adalarıyla başa baş gidiyor.

Rezervasyonlara bakarsak 2022 için bize göre pazarın büyüdüğünü görüyoruz. Türkiye’deki durum açık ve olanları net bildirmemiz gerekiyor. Türkiye’nin güvenliği olduğunu göstermeliyiz. Turizmde sürdürülebilirlik önemlidir. Hangi hedefin seçildiğine hijyen şartları çok iyi belirliyor. Bu alanda daha iyi tanıtım yapmalıyız. Oteller ve destinasyonlardan direkt haber almak, hijyen konseptlerinden haberdar olmak önemli.” dedi.

Müşteriye giden en iyi yol: Kültür

Turizmde otel dışı mekanların da büyümeye kaynaklık etmesinin altını çizen Bösl “Kaliteli tatil fiyatlarına dönmeliyiz. Burada kültürel değerleri tatil ile entegre etmek zorundayız ki, bunlar müşteriye giden en iyi yoldur.” dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.