NORVEÇ RUS TURİSTLERİ ALACAK

Norveç, Kasım sonundan itibaren sınırlarını dünyanın pek çok yerinden gelen yolculara açıldı. Ülkeye turizm başta olmak üzere çeşitli amaçlarla giriş yapılabilmektedir. Yeni kurallar Rus vatandaşları için de geçerli. Bu bilgi, Norveç Turizm Konseyi’nin Rusya ofisi tarafından doğrulandı.

Sonuç negatifse

“26 Kasım’dan itibaren Ruslar turistik amaçlı Norveç’i ziyaret edebilirler. Norveç’te geçerli bir oturma iznine veya vizeye sahip olan kişilerin yanı sıra vizesiz giriş hakkı olan kişilerin ülkeye girişine izin verilir. 16 yaşından büyük tüm yetişkin yolcular, Norveç’e girmeden önce kayıt yaptırmalıdır.

Bu nedenle yerli ilaçlarla aşılanan Rusların varışta karantina ve ek testlerden geçmeleri gerekecek. Rusya’daki Norveç Turizm Konseyi direktörü Olga Filippenko, bir turist PCR testini Norveç’e geldikten en geç üç gün sonra geçerse ve sonuç negatifse, giriş karantinasını sonlandırabilir “dedi.

Norveç’e girmek

Tüm yetişkin gezginlerin Norveç’e girmek için 24 saatten eski olmayan bir PCR testine ihtiyacı olacaktır. Ülkeye girişte veya varıştan sonraki 24 saat içinde (giriş noktasında test merkezi yoksa veya kapalıysa) başka bir ekspres testten geçilmelidir.

Rus aşıları ile aşılanmış, covid olan veya aşısız olan Rusya Federasyonu vatandaşları, Norveç’e girdikten sonra karantinaya girmek zorunda kalacaklar (en az üç gün). Bu, turist için uygun bir yerde (yazlık, balıkçı üssü vb.) veya bir karantina otelinde yapılabilir. Karantina otelinde konaklamanın maliyeti, hem bireyler (sadece yetişkinler) hem de tüzel kişiler için gecelik 500 NOK’tur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.