OTEL BORSASI COVID-19’DA FIRLADI

Müzakere edilenler sayılırsa satılık otellerin sayısı COVID-19’un bir sonucu olarak fırladı ve Idealista portalında İspanya’daki 639 teklife ulaştı. İlk başta operasyon hacmi önemli olmasa da, her gün yeni fırsatlar ortaya çıktığı için yatırım fonları tetikte.

Ne kadarlık ticaret doğdu?

GMA Capital, şu anda üzerinde çalıştıkları tekliflerin önceki yıllardaki tekliflerle dört katına çıktığını ve 2.000 milyon Euro değerindeki operasyonları analiz ettiğini kabul ediyor.

Yatırım fonuna göre, bu yıl 2020’nin ikinci yarısında başlayan trend, satılık varlık sayısında ve kalitesinde kademeli bir artışla vurgulandı. Koronavirüs pandemisi nedeniyle birçok otel ve zincir sahibi, iş planlarını ve sahip oldukları varlık portföylerini gözden geçirerek bilançolarının risklerini ve şirketlerinin geleceğini değerlendiriyor.

4 katına çıktı

GMA Capital Kurucusu ve CEO’su Víctor Martí, “COVID’nin otel işlemleri üzerindeki etkisini hala değerlendiremiyoruz, ancak 2021’de analiz ettiğimiz otel varlıklarının satışına yönelik teklifler önceki yıllara göre dört kat daha fazla” diyor.

Bir yanıt yazın