RUSLAR EN ÇOK TÜRKİYE İÇİN POLİÇE YAPTIRDI

ERV sigorta şirketi açıkladı


ERV sigorta şirketi, Rus turistlerin yurtdışında tatildeyken covid hakkında doktorlara yaptığı ziyaretlerin sıklığına ilişkin istatistikler yayınladı. Yurtdışında tıbbi bakım ziyaretlerinin sayısı azaldı. Türkiye’ye yapılan seyahatler için sigorta poliçelerinin %76,3’ünü oluşturdu.

Tıbbi yardım arayan azaldı


2021 yılının üç çeyreğine ilişkin verilere göre yurtdışına seyahat ederken tıbbi yardım arayan turistlerin toplam sıklığı, bir önceki yıla göre %21,5 azaldı.
Rus turistlerin tıbbi bakım arama olasılıklarının azalması, büyük ölçüde koronavirüs pandemisinden ve yabancı ülkelerdeki ilgili önleyici ve kısıtlayıcı önlemlerden kaynakladı.

Hangi hastalıklar

2021 yılında Rus turistler arasında yurtdışına tıbbi bakım ziyaretlerinin sıklığı açısından otitis eksterna, gastroenterit, pankreatit, kolesistit ve akut solunum yolu hastalıkları gibi hastalıklar başı çekiyor.

Sigorta poliçelerinde Türkiye

Sigorta şirketinin istatistiklerine göre 2021 yılında Türkiye’ye yapılan seyahatler için sigorta poliçelerinin %76,3’ü düzenlendi. Kalan çeyrek Rusya, Küba, Kıbrıs ve Mısır tarafından paylaşıldı. Rusya, yayınlanan poliçe sayısı açısından Türkiye’den sonra ikinci sırada yer aldı.

ERV’ye göre, en pahalı sigorta 2021’de Amerika Birleşik Devletleri’nde meydana geldi ve ciddi bir kardiyovasküler sistem hastalığı ile ilişkilendirildi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.