RUSYA, MISIR’IN HURGADA VE ŞARM EL-ŞEYH’İNE UÇUŞLARI ÜÇE KATLAYACAK

Rusya Moskova-Hurgada ve Moskova-Şarm El-Şeyh güzergahında Mısır’a düzenli uçuş sayısını üç katına çıkararak 27 Ağustos’tan itibaren 15 uçuşa çıkılacağını bildirdi

Seferler nereye?

Rusya havalimanlarından dış hat seferlerinin yeniden başlatıldığı Moskova-Hurgada ve Moskova-Şarm El-Şeyh hatlarında Mısır’a karşılıklı olarak düzenli seferlerin her güzergahta arşılıklı olarak Hurgada ve Şarm El-Şeyh’e her rotada haftada bir uçuş sıklığı ile haftada beş seferden 15’e çıkarılmasına karar verildi.

Hurgada ve Şarm El-Şeyh uluslararası havaalanları, 2015 yılında bir Rus uçağının düşmesinden bu yana altı yıldan fazla bir süre sonra Moskova’dan ilk doğrudan Rus uçuşlarını aldı. Gelen turistler, Güney Sina Valisi General Khaled Fouda ve Rusya Büyükelçisi Borisenko tarafından karşılandı.

2015’te durmuştu

Rusya’nın Şarm El-Şeyh’ten St. Petersburg’a sefer yapan Kogalymavia havayolu şirketine ait bir yolcu uçağının Sina Yarımadası üzerinde infilak etmesi ve 217 yolcu ve yedi mürettebatın tamamının ölmesi üzerine Kasım 2015’te Rusya ile Mısır arasındaki uçuşlar tamamen askıya alınmıştı.

Bir yanıt yazın