RUSYA’DA TÜRKİYE VE BAE’YE BAZI UÇUŞ İZİNLERİ İPTAL OLDU

Federal Hava Taşımacılığı Ajansı bildirdi

Rosaviatsia, havayollarının Türkiye ve BAE’ye uçuş izinlerinin bir kısmını iptal etti. Federal Hava Taşımacılığı Ajansı, daha önce havayollarına bir dizi varış noktasına uçuşlar için verilen izinleri revize etti. Bunlar arasında Türkiye ve BAE de var.

Kimlere uygulanacak

Türkiye’ye devredilen geçici izinler:
Aeroflot, Moskova’dan İstanbul’a haftada 7 uçuş ve Antalya’ya haftada 3 uçuş aldı. Aynı zamanda, Utair ve Nordwind’den gelen bu frekanslar için geçici toleranslar iptal edildi.

Rossiya Havayolları, Soçi’den Antalya’ya haftada 21 uçuşa, İstanbul’a haftada 28 uçuşa kadar uçuş sıklığını artırabiliyor. Ayrıca 3 aylık geçici izin verildi.

Nordwind, haftada 7 kez St. Petersburg’dan İstanbul’a ve Moskova’dan İzmir, Dalaman ve Bodrum’a geçici uçuş izni aldı (buna göre Pobeda ve Royal Flight için bu frekansların izinleri iptal edildi). Azimut, Mineralnye Vody’den Antalya’ya, Chelyabinsk’ten AZUR uçağına ve Grozny’den Utair’e uçabilecek.


Utair ve Nordwind taşıyıcıları Moskova’dan İstanbul, Antalya, İzmir, Dalaman ve Bodrum’a uçuşların izinleri iptal oldu. Buna karşılık, Red Wings ve Pegas Fly, Chelyabinsk ve Grozny’den Antalya’ya planlama fırsatı bulamadı.

Aynı zamanda Rusya’nın Soçi’den Türkiye’ye uçuş sayısını artırmasına, Utair’in Ufa ve Samara’dan İstanbul’a uçuşları Federal Hava Taşımacılığı Ajansı’nın Havaalanından Antalya’ya bir sonraki toplantısına kadar sürdürmesine ve Azimut’un Mineralnye Vody’den bir program planlamasına izin verdi.

BAE’de durum

BAE’de Redwings Moskova, Zhukovsky, Yekaterinburg ve Mahaçkale’den Sharjah’a erişimini kalktı. Azimut’a Krasnodar ve Rostov-on-Don’dan tatil yerine uçma izni verilmedi.

AZUR air Moskova, St. Petersburg ve Yekaterinburg’dan Emirlik’e bir program planlayabilir. Ancak, uçuşlar için parite BAE yetkilileri tarafından onaylanacak.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.