RUSYA’DAN İSTANBUL YENİ UÇUŞLAR

Tur operatörleri sonbaharda Rusya’nın 9 şehrinden İstanbul’a uçuşlara başlıyor. Moskova ve bölgelerden İstanbul’a kendi hava ulaşımını başlatan operatörlerde haftalık paket tur fiyatları 50,3 bin ruble’den başlıyor.

İlkbahar ve sonbaharda Ruslar arasında popüler olan İstanbul turları, bu yıl Nisan-Haziran ayları arasında Türkiye’ye uçuşların kapatılması, Rusya’dan Türkiye’nin en büyük metropolüne turist akışını önemli ölçüde etkilendi.

İstanbul’da rusların durumu ne?

İstanbul’da ilk sırada Almanlar variİkinci sırada İranlılar ardından ABD vatandaşları, ardından Ukraynalılar, Irak vatandaşları, Fransa geliyor. Rusya sadece 7. sırada yer aldı.

Oysa Ruslar geçen dönem ilk defa gelen sayısı bakımından İstanbul’da ilk sıradaydı.

2021’de ne olacak?

Operatörler Temmuz, Ağustos ve 2021 sonbahar-kış sezonu, hem İstanbul’a gelen yabancı turist trafiği yapısında Rusların payını hem de Rus turist sayısını önemli ölçüde artırmayı hedefliyor.

Uzmanlar, geçen yılın rekorunun tekrarlanmama ihtimalinin yüksek olmasına rağmen, Rusya’nın yıl sonuna kadar İstanbul’a gelen turist sayısını oldukça artırabileceğini söylüyor.

Operatörlerin planı ne?


Tur operatörü PEGAS Touristik bu sonbaharda Rusya’nın 9 şehrinden turistlerini İstanbul’a götürecek. Şirket, tur operatörüne bağlı bir havayolu olan Nordwind’in düzenli uçuşlarında sabit fiyatlarla turistler için koltuk bloklarına sahiptir.
PEGAS Touristik, sonbaharda Moskova’dan İstanbul’a mevcut uçuş programına devam edecek (günlük kalkışlar) ve Eylül ayından itibaren Rusya’nın 8 bölgesinden daha kalkışlı turlar gerçekleştirecek.


Intourist, bu sonbahar ve kış aylarında düzenli hava taşıyıcılarının uçuşlarında koltuk bloklarında İstanbul turları da sunacak. Şirketin netleştirdiği gibi, çıkış hacimleri ve şehirler için nihai planlar daha sonra açıklanacak.

TUI Russia’nın bu sonbaharda kiralamalarını İstanbul’da kuracağını söyledi. TUI’nin İstanbul’a charter uçuş programı 14 Ekim 2021 – 10 Mart 2022 dönemi için planlanıyor.

Moskova – İstanbul – Moskova güzergahında, tur operatörünün talimatıyla turistler, Ural Havayolları tarafından, kalkışlar – haftada 2 kez Perşembe ve Pazar günleri taşınacaktır. Tur operatörü, Ekim-Mart ayları arasında İstanbul’a en az 8 bin turist göndermeyi bekliyor.


ANEX Tour da sonbahar ve kış, bir önceki yılda olduğu gibi 11 şehrden (Moskova, St. Petersburg, Yekaterinburg, Samara, Kazan, Ufa, Krasnodar, St. Rostov-on -Don, Sochi, Mahaçkale, Mineralnye Vody)uçuşlara devam edecek.

Tur operatörü Coral Travel, Moskova ve Rusya Federasyonu’nun diğer bölgelerinden düzenli uçuşlar (GDS turları) temelinde bu sonbaharda (hem şehir hem de kombine gezi programları) İstanbul’a turlar düzenlemeyi planladığını duyurdu.

Bir yanıt yazın