Rusya’dan İstanbul’a charter uçuşları artıyor: Coral Travel 28 Ekim’de başlıyor

Coral Travel 28 Ekim’de başlıyor

Rusya’dan Türkiye’nin en çok turist çeken kentlerinden İstanbul’a yapılan charter uçuşlarının sayısı; PEGAS Touristik ve TUI’nin ardından şimdi de tur operatörü Coral Travel ile artıyor.
‘a charter uçuş programı düzenliyor. Coral Travel’ın İstanbul’a Royal Flight Airlines ile ilk charterını 28 Ekim’de Moskova’dan yapacak.


Coral İstanbul’a kaç gün uçacak?

Charter uçuş programı, İstanbul’daki iki havalimanına İstanbul Havalimanı ve Sabiha Gökçen Havalimanına planlanıyor. Uçuşlar; İstanbul havalimanına haftada 5 gün, Sabiha Gökçen’e haftada 3 gün şeklinde gerçekleşecek.

Rus turistler 2020’de Avrupa’da şehir turlarına katılamadı mı?

Coral Travel’dan yapılan açıklamada, sezon dışında charter uçuş programı başlatma kararının, İstanbul’a olan yüksek talepten kaynaklandığı ve yeni koronavirüs dalgasından duyulan korkunun Rusların bu sene Avrupa’ya şehir ve gezi turlarına çıkma fırsatlarının olmamasının da talebi İstanbul’a yönelttiği vurgulandı.

Daha önce İstanbul’a charter programlarını açıklayan tur operatörleri; PEGAS Touristik ve TUI Rusya da İstanbul’a olan bu canlılığı teyit etti.

Rusya’dan İstanbul fiyatları düşer mi?

RATA tarafından açıklanan uzman görüşlerine göre; charter sayılarının artması, İstanbul tur fiyatlarını kısmen düşürecek. Öte yandan, Rusya’dan İstanbul’a olan talebin, uçak koltuklarını dolduracak hacimde olmadığı da değerlendiriliyor.

Rusya’dan İstanbul’a uçan Ruslar, Mısır’a da geçecek mi?

Öte yandan uzmanlar, önemli sayıda Rus turistin İstanbul üzerinden Mısır’a uçucağından emin. İstanbul dünyada transfer yolcuların en fazla kullandıkları şehirler arasında bulunuyor. Diğer yandan Rusya devleti, Mısır’a doğrudan charter uçuşlarına henüz izin vermedi.

Bir yanıt yazın