RUSYA’DAN TÜRKİYE’YE DAHA FAZLA UÇUŞ

Türk tatil beldelerine uçuş sayısı artıyor

Mayıs sonu – Haziran başında, bir dizi Rus şehrinden Türk tatil beldelerine uçuş sayısı artıyor.

Petersburg, Kazan ve Sochi’den Antalya, Dalaman ve Bodrum seçenekleri artıyor. St. Petersburg’da esas pay Türk Hava Yollarının. Frekanları artıran THY, Antalya’ya günde 5-8 sefer yapıyor. Turlari ise ANEX Tour, Pegas Touristik ve Coral Travel tarafından satılyor.

3 Haziran’dan itibaren Red Wings programı, tur operatörü Biblio-Globus ile ortaklaşa Pulkovo’dan başlıyor. Şirket haftada iki kez Antalya’ya uçacak.

Yeni uçuşlar

Petersburglular Antalya’nın yanı sıra başka rotaları da seçebiliyor. 24 Mayıs’tan itibaren THY Bodrum’a haftada 4 sefere, Dalaman’a da 5 sefere çıkıyor.
Kazan’da da Mayıs sonunda THY’nın Antalya’ya günlük uçuş sayısı üçe ulaşacak. Havayolu ayrıca Dalaman’a haftada dört, Bodrum’a üç uçuş gerçekleştirecek.

Mineralnye Vody’den Haziran ayında haftada beş kez Azimut havayolları Antalya’ya ve Red Wings’e haftada üç kez hareket var. Azimut ve AZUR air, haftada iki kez Bodrum’a uçmayı planlıyor.

Antalya’ya odaklanıldı

Rus havayolları Soçi’den bir program sunuyor. Rossiya havayolu her gün Antalya yönüne uçuyor ve Pazartesi ve Cuma günleri Azimut ona eşlik ediyor. 2 Haziran’dan itibaren Bodrum’a uçuşlar, ulusal hava yolunun bir yan kuruluşu tarafından Dalaman haftada 4 kez gerçekleşecek.

AZUR air haftada 4 kez Koltsovo havaalanından uçacak, Red Wings Biblio-Globus ortaklığıyla haftada iki kez uçacak. Nisan ayının sonundan bu yana, Türk taşıyıcı Corendon ile tur operatörü Fun & Sun ile birlikte Antalya’ya uçuşlar gerçekleştiriliyor.

THY tarifesi, Perm’den (günde 1-2 kalkış), Çelyabinsk’ten (günde 2-3 kalkış) ve Kaliningrad’dan (birer adet) Antalya’ya günlük uçuşlar açıkladı. Omsk ve Tyumen’den havayolunun uçağı haftada 5 kez, Surgut’tan 2 kez kalkacak. Samara’dan Red Wings uçuşlarıyla ve AZUR havasında Ufa’dan uçabilecekler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.