RUSYA’NIN UNWTO ÜYELİĞİ ASKIDA

Rusya’nın Unwto üyeliği

Rusya Federasyonu, Birleşmiş Milletler Dünya Turizm Örgütü’nden (UNWTO) uzaklaştırıldı. Meclis, gerekli olan üçte iki çoğunluğu aşan, askıya alma lehinde oy kullandı. Karar yürürlüğe girdi

Zurab Pololikashvili açıkladı

UNWTO Genel Sekreteri Zurab Pololikashvili “UNWTO Üyeleri net bir mesaj gönderdiler. Turizm, barışın ve uluslararası dostluğun temel direğidir ve UNWTO Üyeleri bu değerleri korumalı veya istisnasız sonuçlarla yüzleşmelidir. Bu acil durum Genel Kurulu, Rusya’nın eylemlerinin savunulamaz olduğunu ve UNWTO ve uluslararası yönetişim ilkelerine aykırı olduğunu gösteriyor.”dedi.

Rusya Federasyonu, UNWTO üyeliğinin haklarını kullanamayacak veya ayrıcalıklardan yararlanamayacak. Bu, Teknik Yardım da dahil olmak üzere Örgüt’ten hizmet alamayak ve Rusya Federasyonu’nun herhangi bir UNWTO toplantısına veya etkinliğine katılamayacak, UNWTO’nun yasal organlarında görev yapmak üzere herhangi bir aday öne sürmesine izin verilmeyecek. UNWTO organlarına yapılacak seçimlerde oy kullanmak veya Genel Sekreter olarak görev yapmak üzere bir aday öneremeyecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.