S7 AİRLİNES YURTDIŞI UÇUŞLARINA YENİDEN BAŞLADI

Yurtdışı uçuşlarına yeniden başladı

S7 Airlines yurt dışı uçuşlarına devam ediyor. Bu haftadan itibaren taşıyıcı yeniden Tacikistan ve Kırgızistan’a uçmaya başlayacak. Özellikle, 3 Nisan’dan itibaren S7 Airlines, Moskova-Khujand-Moskova rotasında günlük uçuşlara başlıyor.

Önümüzdeki haftadan itibaren program Pazartesi ve Çarşamba günleri Novosibirsk’ten Duşanbe’ye, Salı ve Cumartesi günleri Kurgan-Tube’a ve Perşembe ve Pazar günleri Khujand’a geri yükleniyor. Ortalama olarak, taşıyıcı haftada yaklaşık 13 uçuş gerçekleştirecektir. Kırgızistan’a uçuşlarda ise S7 Airlines, Moskova ve Novosibirsk’ten Oş ve Bişkek’e hareket edecek.

Filo durumu

Uçuşların Boeing 737-800 uçaklarında gerçekleştirilecek. Şu anda, havayolunun filosunda bu tür 19 uçak var. S7 Airlines’ın ayrıca iki Boeing Max’i var, ancak Rusya Federasyonu topraklarında operasyonları yasak.

Şimdi birçok Rus havayolu şirketi, Amerikan endişesi tarafından yaptırımlara maruz kalıyor. Bu bağlamda uzmanlar, taşıyıcılar tarafından yabancı havalimanlarında kullanılan uçakların alıkonulmasının risklerinden bahsediyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.