ŞARM EL-ŞEYH’İ ÇEVRE DOSTU ŞEHİR HALİNE GELECEK

Şarm El-Şeyh yeşil şehir olacak

Mısır’ın Turizm ve Eski Eserler Bakanı Khaled Anany ve Çevre Bakanı Yasmine Fouad, Mısır’da eko-turizmi teşvik etmek için ortak işbirliği mekanizmalarını ve Şarm’ı dönüştürmek için mekanizmaları tartışmak üzere bir araya geldi. Bölge yeşil bir şehre dönüştürülecek.

Toplantı sırasında Fouad, bir yıldan fazla bir süre önce, pansiyonların çevresel gereksinimleri ve sınıflandırılması hakkında ilk gösterge niteliğinde kılavuzun hazırlandığı sırada başlayan sürdürülebilir turizme ulaşmak için ortak çabaları gözden geçirdi.

2022’de Şarm El-Şeyh

Güneş enerjisi sistemlerinin kullanımı, atıklarla mücadele ve su kaynaklarının yönetimi gibi uygulanan çevre standartlarını değerlendirmek için yeşil ve yeşil olmayan etiketlere sahip bir dizi otel için bir saha araştırması da yapıldı.

yol haritası

Verimliliğini artırmaya, sürdürülebilir kalkınma hedeflerine ulaşmaya ve çevre boyutunu tanıtmaya yönelik bazı standartların uygulanması için bir yol haritası geliştirildi.

Fouad, tek kullanımlık plastik kullanımını azaltmaya, otel işletmeleri ve dalış merkezleri için yeşil etiket almaya, otel içi çalışanları eğitmeye ve yeşil geçişi teşvik etmek için en iyi çevresel uygulamalar için oteller arasında yarışmalar düzenlemeye odaklandıklarını açıkladı.

Fouad, plastik kullanımını azaltmaya yönelik ulusal stratejinin, Şarm El-Şeyh’te plastik yemek kapları kullanımından çevre dostu araçların kullanımına geçişi içerirken, çalışanları çevresel davranışları aşılamak için eğitmeyi içerdiğini belirtti.

Fouad, bakanlığın biyolojik çeşitliliğin korunmasını Mısır’daki turizme entegre etmek için bir proje oluşturduğunu da sözlerine ekledi. Bu proje, turizm tesislerindeki işçilere, işçileri çevre uygulamalarına alıştırmak ve son dönemde çevre çalışmalarına entegre etmek için birçok eğitim içermektedir. Bakanlık, özellikle COP27 hazırlıkları ışığında Şarm El-Şeyh’teki yeşil dönüşümün desteklenmesine katkıda bulunacak şekilde bu konudaki planını tamamlayacağını söyledi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.