SAVAŞ, İNGİLTERE’DE KİMİ ÖNE ÇIKARDI?

Otel fiyatları COVID öncesi Paskalya’nın üzerinde

Birleşik Krallık’tan Portekiz’e uçuş arayışları %13,2 ve İspanya’ya %12,7 arttı. İspanya’da Paskalya için ortalama otel fiyatları Portekiz, Türkiye ve Yunanistan ortalamasının %20 üzerinde.

Mabrian Technologie göre Rusya’nın Ukrayna’ya karşı savaşı ve bunun sonucunda Doğu Avrupa’daki istikrarsızlık, Birleşik Krallık’tan Paskalya için mülteci destinasyonları olarak konumlanan İspanya ve Portekiz’e olan talebi artırıyor.

Mabrian Technologies’in son verilerine göre, uçuş aramaları ve spontane İngiliz talebi Portekiz için %13.2 ve İspanya için %12.7 artarken, Türkiye ve Yunanistan için düşüş var.

Aramalarda Türkiye azaldı

Bu yılın 11 Şubat-8 Mart tarihleri ​​arasında İspanya, Portekiz, Türkiye ve Yunanistan’a yapılan aramaların verileri, 11 Nisan-1 Mayıs arasında seyahat edecek şekilde karşılaştırıldı.

Rus işgalinden 13 gün öncesi ile 13 gün sonrası incelendiğinde, uçak aramalarının ve Birleşik Krallık’tan gelen anlık talebin Portekiz için %13,2, İspanya için %12,7 arttığı, buna karşılık Türkiye %10,45 ve Yunanistan için %8,15 bir düşüş olduğu görülüyor.

Fiyatlar 2019’dan daha yüksek

Çalışma ayrıca, 11 Nisan ile 1 Mayıs 2022 tarihleri ​​arasındaki konaklamalar için otel fiyatlarını, 15-28 Nisan tarihleri ​​arasındaki Paskalya 2019’a kıyasla karşılaştırdı ve gözlemlenen şey, İspanya ve Portekiz’de tüm ülkelerde ortalama konaklama oranlarının arttığıdır.

İspanya’da ortalama otel fiyatları, analiz edilen destinasyonların ortalamasının %20’den fazla üzerinde ve fiyatlarda en yakın rakibi olan Portekiz’in ortalama fiyatlarının %15 üzerinde.

Otel fiyatları


3 yıldızlı otellerde fiyatlar Portekiz’de %15 ve İspanya’da %14 artarken, Yunanistan’da %9 ve Türkiye’de %4 düştü.
4 yıldızlı kategoride ise Paskalya 2019’a kıyasla en yüksek fiyata (%116) ve %5 artışla İspanya sahip. Portekiz’de %6, Yunanistan’da %8, Türkiye’de ise oran Aynı pandemi öncesi tatilin %3 altında.

5 yıldızlı oteller söz konusu olduğunda, dört destinasyonda bir artış gözlenirken, en büyük artışı Yunanistan ve Türkiye (sırasıyla %27 ve %20) gösterdi. Bu oran İspanya’da %17 ve Portekiz’de % 9.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.