SÜRDÜRÜLEBİLİRLİK, KÜLTÜREL DEĞERLERİ KORUNMAKTIR

Bu yıl 11’incisi düzenlenen Resort Kongresi’nde yaptığı konuşmada, turizmde sürdürülebilirliğin önemini vurgulayan BM 75. Genel Kurul Başkanı Volkan Bozkır, “Sürdürülebilir turizm; turistler kadar, ev sahibi toplulukların da ihtiyacını gözetir. Sürdürülebilir turizm, sosyal ve kültürel değerler korunarak kalıcı bir fayda sağlar.”dedi

Sürdürülebilir turizm; turistler kadar, ev sahibi toplulukların da ihtiyacını gözetir. Sürdürülebilir turizm, sosyal ve kültürel değerler korunarak kalıcı bir fayda sağlar. Turizm milyonlarca insana geçim kaynağı oluşturur. Sürdürülebilir turizm için bilinç oluşturulması gerekmektedir.”diyen Bozkır, “Kültürel ve tarih değerlerin korunması, turizmin çeşitlendirilmesi, sürdürülebilir turizmin tanıtılması, STK’ların bilinçlendirilmesi, alt yapı ve çevresel sorunların çözümlenmesi sürdürülebilir turizmin gelişmesine katkı sağlayacaktır”dedi.

Turizmi tehdit eden üç unsuru da açıklayan Bozkır, “Turizmi tehdit eden üç unsur vardır. Siyasi istikrarsızlık, Covid ve iklim sıkıntıları turizmi olumsuz etkilemektedir. Antalya’nın kıymetini bilmeliyiz. Turizm sektörünün önderleri bizi daha iyi bir geleceğe taşıyacaktır. Turizm Bakanımızın önderliğinde Antalya ve Türkiye turizmi daha iyi noktalara gelecektir.”dedi.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.