telephone
Telefon kullanımı için en iyi yerler ve veri kullanımda en tasarruflu ülkeler

TELEFONLAR EN UCUZ HANGİ ÜLKEDE KULLANILIYOR?

4G kapsamı, 5G hızı, ücretsiz genel Wi-Fi ve veri maliyetleri dahil olmak üzere 11 ölçümün analizinden derlenen bilgilere göre, Telefon kullanımı için en iyi yerler ABD, Hollanda ve İtalya olurken, 1 GB’lık verinin en pahalı olduğu ülke 9,85 sterlin ile Yunanistan. Türkiye, veri kullanımda en tasarruflu ülke

Telefon kullanımı En İyi Tatil Yerleri endeksi

Cep telefonu perakendecisi Currys seyahat edilen tatil destinasyonlarında, hangi ülkelerin pahalı olğunu açıkladı. On yedi seyahat noktasını 11 ölçümle ölçen şirket, Telefonunuz için En İyi Tatil Yerleri endeksini yayınladı.

Endeks, 4G kullanılabilirliği ve 5G hızları, veri maliyeti, ortalama mobil internet hızı, Wi-Fi erişim noktası sayısı, turistler için yerel SIM kart kullanılabilirliği, Instagram gönderilerinin sayısı, siber güvenlik ve sansür gibi faktörleri ölçüyor.

En uygun telefon hizmetleri nerede?

ABD, 110 üzerinden toplam 87 puan alarak en uygun birinci oldu. İkinci sırada toplam 75 puanla Hollanda yer aldı. İtalya, 67 puanla üçüncü sırada. Öte yandan Macaristan, Meksika ve Yunanistan, Birleşik Krallık’tan telefonla seyahat ederken en pahalı hizmetleri veriyor.

Türkiye en uygun

Özellikle fiyat ve telefon kullanımına bakıldığında, ücretsiz Wi-Fi noktalarının sayısı, mobil veri maliyetleri (1 GB veriye dayalı) ve mobil internet penetrasyon oranlarında telefonu en ucuz şekilde kullanma yeri Türkiye.

Veri kullanımı için en iyi 5 tatil yeri:

Türkiye – 1 GB veri başına 0,59 £ ile düşük veri hızı, %82 internet penetrasyonu, 278.376 ücretsiz Wi-Fi noktası.

Amerika Birleşik Devletleri – en yüksek veri hızlarından biri (6,09 £/GB) ve aynı zamanda en fazla sayıda ücretsiz Wi-Fi noktası (409.185).

İspanya – yüksek internet penetrasyon oranları (%94) ve düşük veri maliyeti (1,37 £), düşük sayıda ücretsiz Wi-Fi noktası (93,225).

Fransa – %93 internet penetrasyonu, düşük veri maliyeti (0,67 £), düşük sayıda ücretsiz Wi-Fi noktası (57.381).

İtalya – 17 ülkenin tamamında en düşük veri maliyetleri (0,32 £), %84 internet penetrasyon oranı, düşük sayıda ücretsiz Wi-Fi noktası (72,680).

Birleşik Arap Emirlikleri – inanılmaz derecede yüksek internet penetrasyon oranı (%99), nispeten yüksek veri maliyetleri (2,87 £), düşük sayıda ücretsiz Wi-Fi noktası (68.930).

Hangi ülkede çevrimiçi ortam en güvenli?

Hırvatistan, iyi siber güvenlik (92.53) ve çevrimiçi sansür puanları (1) ve yüksek internet penetrasyon oranı (92) ile tatilde telefonunuzu kullanırken sizi güvende tutmak için en iyi yer olurken Birleşik Krallık, siber güvenlik için 99,54, çevrimiçi sansür için 2 puan alarak ikinci sırada yer alıyor. Amerika Birleşik Devletleri, 100 Küresel Siber Güvenlik Endeksi Skoru, çevrimiçi sansür için 2 puan ve %98 internet penetrasyon oranı ile üçüncü sırada yer alıyor. Dördüncü sıradaki İtalya, siber güvenlik için 96.13 ve internet penetrasyonu için %96 ile birlikte çevrimiçi sansür için 2 puan aldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.